Eğitim:
Anadolu Üniversitesi Başarılı Öğrencileriyle Uşak'ta Buluştu

Açıköğretim, iktisat ve İşletme Fakültelerinde öğrenim gören yaklaşık altmışın üzerinde başarılı öğrencinin katıldığı ve yoğun ilginin  olduğu buluşma toplantısına Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden Dekan Yrd. Dr. Öğr. Üyesi Ergün Kaya, Açıköğretim Fakültesinden Prof. Dr. Fikret Er ve Dr. Öğr. Üyesi Sinan Aydın toplantıya katıldı. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan heyet, üst birimlere aktarılmak üzere öneri ve eleştirilerini not aldılar.

Toplantı Anadolu Üniversitesi İl Temsilcisi Öğr. Gör. Ahmet Mıdık’ın açılış konuşmasıyla başladı. Mıdık yaptığı konuşmada, eğitimin giderek dijitalleştiğini, eğitim sisteminin gün geçtikçe yaşam boyu ve uzaktan eğitim sistemine doğru evirildiğini, bu konularda Anadolu Üniversitesinin bilgi deneyim ve tecrübesinin taktire şayan olduğunu ifada etti. Mıdık ; “Anadolu Üniversitesi çalışanları olarak Uşak’ta öğrencilerle iyi bir iletişim ve işbirliğini geliştiriyoruz. Bu noktada öğrenci kulüpleri marifetiyle kentte bir çok etkinliğe imza attık, bu durum halk nezdinde de büyük ilgi görüyor. Bu tür toplantılar öğrenciler için çok faydalı, kurum yönünden ise yaşanan sorunların çözümü ve Açıköğretim sisteminin daha da geliştirilmesi açısından çok önemli. Toplantıya katılım ve ilgilinin yüksek olmasından duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim” dedi.

Eskişehir’ den gelen ve toplantıya katılan öğretim görevlileri öğrencilerin sorularını, yaşadıkları sorunları, eleştiri ve önerilerini aldılar ve sorulara yanıt verdiler.    

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine kayıtlı ve bulunduğu illerde öğrenim gördükleri programların en başarılı öğrencilerinin davet edildiği toplantılar, 30 yaş altı ve üstü olmak iki üzere iki farklı grupta gerçekleştiriliyor. Toplantıların amaçları arasında yaş farkının etkisiyle çalışma yöntem ve tekniklerinin farklılaşıp farklılaşmadığını gözlemlemek, öğrencileri daha yakından tanımak ve diğer öğrencilere bilgi ve deneyim aktarımı olması açısından öğrencilerin ders çalışma yöntemleri, kullanılan e-öğrenme malzemeleri ile Açıköğretim Sistemi destek malzemelerini hangi sıklıkla kullandıklarını öğrenmek hedefleniyor. Görüşme sonunda rapor haline getirilen öğrenci görüş ve önerileri, sürekli iyileştirme saikiyle Açıköğretim Sistemi’nin ilgili birim yöneticileri ve sorumluları ile sistematik olarak paylaşılıyor.

Toplantı öğrencilere verilen hediyelerin ardından toplu resim çekimiyle sona erdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Mutlu : “İletişimin Önündeki En Büyük...
Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ali Mutlu Uşak Fevzi Çakmak Kız Anadolu İmam...

Haberi Oku