Eğitim:
Bir Yılda Hafız Oldu Aynı Zamanda LGS'de Derece Yaptı

Şehit Mehmet Çetin İmam Hatip Ortaokulu ve Fatih Kur’an Kursu öğrencisi Özcan Uşak Müftüsü Kazım Güler tarafından Müftülük makamında yapılan törenle ödüllendirildi. Burada konuşan Müftü Güzel konuşmasına hamd ederek, aşıklar şehrine gelmenin ve bir Ramazan’ı dolu dolu yaşamanın bahtiyarlığını yaşadığını vurgulayarak başladı. Uşak’ta 3 adet yatılı Hafızlık Kur’an Kursu olduğu hatırlatarak hafız olmak isteyen öğrencileri buralara davet eden  Güzel: “ Bugün hem Fatih Kur’an Kursu’nun hafızlarından olan hem de Şehit Mehmet Çetin İmam Hatip Orta Okulunun öğrencilerinden olan kıymetli evladımız Mehmet Talha Özcan’ın başarısının sevincini heyecanını birlikte  kutlamak için burada bulunuyoruz.  Ben hem okul idaremizi hem öğretmenlerimizi hem Kur’an Kursu idaresi ve öğretmenlerini tebrik ediyorum, evladımızı ve ailesini tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum. İkinci olarak Hilaliye Dülgeroğlu Kız Kur’an Kursumuz var, 1996 tarihinde açılan Kur’an Kursumuz ile Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu ile işbirliği içinde çalışma sürdürülmektedir. Bu yıl 40 kadar öğrencimiz akademik açıdan imtihan edildi, hafızlık hazırlık çalışması olarak başlanıldı, 6 haftalık çalışmanın sonunda inşallah bu evlatlarımızı imtihan ederek hafızlık sınıflarını açmanın zevkini yaşamış olacağız. Burada şunu ifade etmek istiyorum; Uşak gibi maneviyatına bağlı, değerleriyle barışık bir ilimizde bu hafızlığı müracaat sayısının az olduğunu düşünüyorum. İnşallah zeki çocuklarımızı, evlatlarımız bu proje hafızlık Kur’an Kursu ve İmam Hatiplerimizde okumaya davet ediyorum. Bütün evlatlarımıza hafız doktor, hafız mühendis, hafız avukat, hafız öğretmen olma noktasında devletimizin açtığı bu kapıyı değerlendirmeye davet ediyorum.” Dedi.

“BU BAŞARIDA ALLAH’IN LÜTFU, KEREMİ, İKRAMI BAŞROLDEDİR”

Bu başarıda 3 mutluluğu birlikte yaşadığını vurgulayan Güzel bunları şu şekilde anlattı; “Birincisi İmam Hatip nesli olarak İmam Hatipli bir yavrumuzun bu başarıyı elde etmesi, İkincisi Diyanetin bir İl Müftüsü olarak bizim Kur’an Kursumuzun hafızının başarısı bizi çok mutlu ediyor, üçüncü bir mutluluğumuz bizim kendi görevlimiz imamızın oğlunun böyle bir başarıyı elde etmesi, bu başarının  ardında imamet makamında birinin olması bizi ayrıca mutlu ediyor. Her şeyin özeti bir şey söylemek istiyorum dünyada Kur’an’ın dışında hafızalarda toptan muhafaza edilmiş bir başka kitap yok. Bu Kur’an’ın mucizesidir. Hafız olan kardeşlerimizi de şunu söylemek istiyorum, Kur’an’ın hafızı olurken Allah’ın muhafazasında emniyette olacaklardır, çünkü hiçbir beşeri kitap yoktur ki binlerce, on binlerce, milyonlarca hafızada bir harfi bile eksik olmadan ezberlenmiş olarak kalsın. Bu Allah’ın bir lütfu,  Kur’an’ı kerim hafızaları nurlandırıyor, açıyor. Bu başarıda Allah’ın lütfu, keremi, ikramı başroldedir.” Şeklinde konuştu.

Şehit Mehmet Çetin İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mutlu Kozak  her türlü sosyal ve sportif tesis imkanına sahip olduklarını , son yıllarda okullarına karşı vatandaşlar tarafından da büyük bir teveccüh gösterildiğini söyledi. Özellikle bu yıl yapılan LGS sınavında büyük bir başarıya imza attıklarını vurgulayan Kozak; “ Bu başarının zirvesinde 90 sorundan 89’unu doğru işaretleyen Mehmet Talha Özcan isimli öğrencimiz yer almaktadır.  Öğrencimizin düzenli, disiplinli, istikrarlı, azimli ve gayretli çalışmasının sonunda elde ettiği bir başarıdır. Kendisini çok tebrik ediyorum. Ailesini, öğretmenlerini, hocalarını tebrik ediyorum, kendilerine teşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Öğrencimizin aynı zamanda hafızlığını 1 yıl gibi bir zamanda tamamlamış olması hafızlığın bir engel değil başarıya katkı sağladığını göstermektedir.  Bu durumun hafızlığa ve okulumuza olan teveccühü artıracağını tahmin ediyor kendisine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimden Sorumlu Şube Müdürü Abdullah Kaya da konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şu ifadeleri kullandı; “Şehit Mehmet Çetin İmam Hatip Ortaokulu 2014-2015 eğitim öğretim döneminde faaliyete başlamış 4 yıl gibi kısa bir süre içerisinde büyük başarılar kazanmış, halkımızın teveccühü İmam Hatip Okulları üzerinde artarak gelişmiştir. Bu okulumuz ile  Müftülüğümüze bağlı Fatih Kur’an Kursu arasında işbirliği yapılarak hafızlık proje sınıfı uygulaması neticesinde Mehmet Talha Özcan isimli öğrencimiz bu başarıyı elde etmiştir. Bir yıl gibi kısa bir zaman zarfı içinde hafız olmuş aynı zamanda yüksek bir akademik başarıyla derslerine devam etmiştir. Buradan Sayın Müftümüze, Müftü Yardımcılarımıza ben teşekkür ediyorum.  Öğrencimizi ve ailesine tebrik ediyor emeği geçen öğretmenlerini ve yöneticileri kutluyorum. Müftülüğümüz ile bu yıl yaptığımız bir protokol çerçevesinde kız öğrencilerimiz için Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu ve Hilaliye Kız Kur’an Kursu işbirliği içerisinde hafızlık proje sınıfı uygulamasına başlayacaktır. Buradan tüm halkımızın erkek çocukları için Şehit Mehmet Çetin İmam Hatip Ortaokulu hafızlık proje sınıfına, kız öğrencilerimiz için de Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu hafızlık proje sınıfına davet ediyorum.”

“HAFIZLIK HAFIZAMI GÜÇLENDİRDİ, DERSİ DESTE ÖĞRENDİM, DÜZENLİ VE PLANLI ÇALIŞTIM”

Hafızlığın ders çalışmasına asla engel olmadığını aksine ders çalışmasına katkı sağladığını aktaran Mehmet Talha Özcan hafızlığın dersleri algılamasında yardımcı olduğunu ve hafızasını güçlendirdiğini vurguladı. Dersi derste öğrendiğini düzenli ve planlı çalıştığını anlatan Özcan: “ Bunu yaparken bunu bana katkı sağlayan tüm öğretmenlerime, Kur’an Kursu hocalarıma ve aileme çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Mehmet Talha Özcan’ın babası Kılcan Köyü İmam Hatibi  İbrahim Ethem Özcan ise  evladını yetiştirirken içlerinde  her zaman Kur’an aşkı olduğunu, evladının  Kur’an’ı hıfz etmesini çok arzu ettiklerini söyledi. Baba Özcan : “O da bizleri kırmadı. İlkokuldan sonra hem Kur’an Kursuna hem İmam Hatip’e kaydını yaptırmamızı istedi. Arkasında durarak ona yol göstererek hem Kur’an Kursu hocalarıyla hem İmam Hatip’teki öğretmenlerimizle birlikte hem hafız olmasına hem bu akademik başarıyı sağlamasına katkı sağlamaya çalıştık. Bu başarısı için kendisini çok çok tebrik ediyorum.  Hayatında daha nice güzellikler yaşamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Törende İl Müftü Yardımcısı İshak Göksel ile Ayşegül Müftüoğlu Kurt’da hazır bulundular ve Özcan’a çeşitli hediyeler taktim ettiler.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Mutlu : “İletişimin Önündeki En Büyük...
Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ali Mutlu Uşak Fevzi Çakmak Kız Anadolu İmam...

Haberi Oku