Resmi İlanlar:
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

UŞAK

1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/50 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Uşak Karaağaç mahallesi 2.Akyar sokağa cepheli 5517 ada 10 parsel sayılı 407,21 m2 miktarlı arsadır, boşarsa vasfında olduğu, zemini iyi, topografyası eğimli, dikdörtgen geometrik alanlı olup, büyüklük ve konum olarak yapılaşmaya elverişli, mevkii olarak alt yapı hizmetlerinden faydalanabilecek durumda, şehir merkezine yaklaşık 2,5 km.mesafede, yakın çevresinde boş arsalar yoğunlukta olup, cami, okul, park gibi kamusal alanlara uzak konumda imar planında (plan notları ve mania planı hakkı saklı kalmak kaydıyla) ayrık ikiz nizamda 4 kata müsaadeli konut alanında kalmakta olup muhammen bedeli 101.802,50 TL dir.

1. Satış Günü      : 18/07/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü      : 15/08/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri             : Uşak l.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/50 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/05/2018

Not : İşbu satış ilanı tüm paydaşlara tebliğe çakırtılmış olup, tebliğ edilemeyenlere de tebliğ niteliğindedir.

İL BASIN NO: 453

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

KAMULAŞTIRMA İLANI

Haberi Oku