Uşak Üniversitesi Uluslararası Hafta (International Staff Week) etkinliğinin “Eğitimde ve Araştırma İşbirliğinde Kalite Güvencesi teması” ile 29 Mayıs - 02 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Erasmus Personel Haftasının, eğitim ve araştırma alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların uluslararası işbirliklerinde kalite güvencesini artırmayı hedeflediğinin vurgusu yapıldı.

Hafta boyunca katılımcıların, kalite güvencesi yöntemleri, stratejileri ve en iyi uygulamaları hakkında bilgi edineceği, deneyimlerini paylaşacağı ve işbirliği ağlarını genişletebileceğini belirtilerek, hafta boyunca, Yüksek Öğretim Kalite Kurulu (YÖKAK), TUBİTAK, TÜRKİYE ULUSAL AJANSI, Kadir Has Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesinden uzmanların konuşmacı ve panelist olarak katılımıyla paneller ve toplantılar gerçekleştirileceği bildirildi.

Organizasyon kapsamında gerçekleştirilecek konferanslar, seminerler, atölye çalışmaları ve paneller ile katılımcılara alandaki son gelişmeleri takip etme ve uluslararası işbirliklerinin gücünü artırma imkânı sunulacağının altı çizildi.

Açılış Töreni 30 Mayıs Salı Günü Gerçekleştirilecek

29 Mayıs 2023 Pazartesi günü katılımcıların Uşak Üniversitesi kampüsünde Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş tarafından karşılanması ile başlayacağı beliritilen programın, 30 Mayıs Salı günü Uşak İl Protokolünün de katılımıyla Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi büyük salonda açılış töreni ile devam edeceğinin altı çizildi. 

Açılış töreni kapsamında, misafir üniversite temsilcilerinin kendi kurumlarının tanıtım sunumlarıyla başlayacağı bildirilen etkinliğin, 31 Mayıs 2023 Çarşamba günü gün boyu yapılacak faaliyetlerle devam edeceği, etkinlik programı kapsamında ayrıca 1-2 Haziran tarihlerinde Uşak OSB Teknopark, Uşak ve çevresindeki tarihi ve turistik ören yerleri ve Efes Antik Kenti ziyaretlerinin de yapılacağı vurgulandı. -UÜ

Editör: Duygu Bekmezci