UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Konu hakkında açıklama yapan Ak Parti Uşak İnsan Hakları Birim Başkanı Nurgül Kara; “27 yıl önce silahlı cunta tarafından, sözde irtica tehdidi ile bütün bir ülkeyi çevrelemeye çalışmak, toplumun çeşitli kesimlerini vesayet ideolojisinin elinde rehin tutmak, insanlık onuruna, akıl ve mantık ilkelerine deli gömleği giydirmek üzere gerçekleştirilen 28 Şubat Darbesi insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.” Dedi. 
ON YIL BİLE SÜREMEMİŞ OLMASI VESAYETÇİLERİN HUKUKSUZLUĞUNUN, KİRLİ HESAPLARININ NET BİR GÖSTERGESİDİR”
28 Şubat kararlarını; İslami kimliğe duyulan derin öfkenin, sistematik ve kanun dışı vahşi bir militarist dayatma ile dışa vurulması olarak niteleyen Kara;  “Failleri tarafından “1000 yıl sürecek” yaklaşımı ile savunulan bu karanlık girişimin değil bin, on yıl bile sürememiş olması vesayetçilerin hukuksuzluğunun, kirli hesaplarının net bir göstergesidir” şeklinde konuştu. 
28 ŞUBAT’TA NELER YAŞANDI?

Whatsapp Image 2024 02 28 At 11.47.20 (1)
Kara, 28 Şubat’ta yaşananları şu şekilde özetleyerek tekrar hatırlattı; “Yaşanan darbe süreci ile birlikte İslami kimliğe sahip olan toplumun büyük bir kesimi türlü yollarla kısıtlandı. Genç kızlar üniversitelere başörtüleri ile giremedi, kılık-kıyafetleri nedeniyle gençler eğitim haklarından mahkûm bırakılarak ikna odaları eliyle inançlarından vazgeçmeye zorlandılar. Katsayı adaletsizliğiyle gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önü kapatıldı. Kamu görevlileri eşleri başörtülü olduğu için fişlendi. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları engellendi. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi “yeşil sermeye” adı altında kategorize edildi, ötekileştirildi.”
“21 YILDIR HER ŞARTTA VE KOŞULDA DARBELER KARŞISINDA YANIMIZDA OLAN MİLLETİMİZE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ”

Whatsapp Image 2024 02 28 At 11.47.22
Darbe dönemlerinin 15 Temmuz kalkışmasının bastırılmasıyla bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğünü iddia eden Kara açıklamasına şu ifadelerle son verdi; “Milletimizden aldığımız güç ve tarihin bize yüklediği sorumluluk ile millet iradesini egemen kılma, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme mücadelemize kararlılıkla devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılı yolunda daha emin adımlarla yürüyor, 21 yıldır her şartta ve koşulda darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.”
Basın toplantısına Ak Parti Uşak SKM Başkanı Yavuz Aydın, Ak Parti Uşak Kadın Kolları İnsan Hakları Birim Başkanı Gönül Güçyeter ve Ak Parti Uşak Merkez ilçe İnsan Hakları Birim Başkanı İbrahim Uyar da katıldı. 
 

Kaynak: HABER MERKEZİ