İstanbul, Atatürk Kültür Merkezi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü  18 kadın sanatçının eserlerinin yer aldığı özel bir sergi seçkisiyle karşılayacak. ‘8. Renk Kadın ve İz ' sergisi, resim, heykel,tekstil dokuma, kolaj, seramik, fotoğraf, minyatür ve yerleştirme sanatını kapsayan 8 farklı disiplinden eserleri sanatseverlerle buluşturacak. 

Kadını ‘8. Renk’ olarak tasvir eden sergide, kadının toplumdaki yerine ve kendine biçilen rollere karşın dünya üzerindeki varlığını, öyküsünü ve kültürel birikimini ortaya koymasını, ruhunu ve evrene ait gözlemlerini güçlü bir biçimde ifade etmesini farklı malzeme ve tekniklerle mercek altına alındığı bildirildi. Karma sergide Aslışah Erdem, Aysun Bozuklu, Ayşe Wilson, Ayşegül Yapar, Cansu Sönmez, Derya Geylani Vuruşan, Eda Çığırlı, Eda Taşlı, Elsa Ers, Gözde Can Köroğlu, Günnur Özsoy, Günseli Kato, Kadriye İnal, Melis Buyruk, Sevim Kaya, Sinem Demirci, Yasemin Öztürk ve Yonca Karakaş’ın eserleri yer alıyor.

Selmin Gök "İşveren Kadın'ın Yanında Olmalı" Selmin Gök "İşveren Kadın'ın Yanında Olmalı"

AKM Galeride ücretsiz gezilebilecek “8. Renk Kadın ve İz” sergisinin 2 Nisan tarihine kadar ziyarete açık olduğu bildirildi.