AK Parti’nin 2019’da kazanan adayları değiştirmeme stratejisi izlediği belirtiliyor. Buna göre Mehmet Çakın’ın yanı sıra; ilçelerdeki adayların şu isimler olması bekleniyor;

Eşme: Mevcut Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin.

Banaz: Mevcut Belediye Başkanı Zafer Arpacı.

Ulubey: Mevcut Belediye Başkanı Veli Koçlu.

Karahallı: Mevcut Belediye Başkanı Ali Topçu.

Sivaslı: Bir önceki dönem AK Parti İlçe Başkanı Bahri Azatcam.

Mehmet Çakın, Uşak’ta yüzde 99 aday olacak!

AK Parti’de aday adaylığı başvuru sürecinin bitimine 2 gün kaldı. Henüz Merkez Belediye Başkan aday adaylığı için bir başvuru yok. Mevcut Belediye, İl ve İlçe Başkanları başvuru yapmadan değerlendirmeye alınacak. Fakat büyük ihtimalle adayları 2019’da aday yapılan mevcut Başkan Mehmet Çakın olacak.

Mehmet Çakın’ın adaylığına yüzde 99 kesin gözüyle bakılıyor. Kulislerde konuşulanlara göre, aday adayları bu nedenle başvuru yapmaya gerek duymuyor.

Muhalefetin yapısından dolayı AK Parti’nin kazanma şansına yüksek görülüyor!

AK Parti, bu bakımdan heyecan ve yarışın olmadığı bir seçime gidiyor. AK Parti'nin bu seçim adayının kim olacağı da toplum açısından hiçbir önem taşımıyor.

Muhalefetteki gel gitli haller nedeniyle, AK Parti bu seçimin büyük bir olasılıkla kazananı olacak. Muhalefetin toparlanması durumunda işlerin değişeceği de kulislerde sık sık dile getiriliyor. 

AK Parti’de partiye ilk başvurular yapıldı

AK Parti’de önceki gün Tarık Coruk tekrar Ulubey’den İl Genel Meclisi üyeliğine başvurdu. Sessiz sedasız yapılan başvurunun ardından, bugün gövde gösterili 3 başvuru gerçekleşti. İsmail Pala, Uşak Merkez’den İl Genel Meclisi üyeliği başvurusu yaptı. Atatürk’e hakaretten yargılanan ve ceza aldıktan sonra beraat eden Durmuş Yavuz da başvurdu. Ayrıca Ersoy Başakçıoğlu da Uşak Belediye Meclis üyeliğine başvurdu.

KULİS: ALİ ARASLI