Uşak’ta AK Parti’nin belediye başkan adayının belirlenmesi için hangi kurum tarafından yaptırıldığı bilinmeyen bir telefon anketi yapılıyor. Ankette 0312 Ankara kodlu bir telefon üzerinden aranan kişilere Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Çakın’dan memnun olup olmadıkları soruluyor. Ankette Mehmet Çakın’ın dışında 3 isim hakkında da görüş soruluyor. 

Ankette 14 Mayıs seçimlerindeki temayül yoklamasında birinci çıkan eski İl Başkanı Basri Yıldırım hakkında ne düşünüldüğüne dair sorular yöneltiliyor. Benzer şekilde Uşak Belediye Meclis Üyesi Mehmet Gün ve bir dönem belediye başkanlığına talip olduğu yönünde haberler çıkan Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar da soruluyor. 

AK PARTİ KAYNAKLARI: ANKETİN KİM TARAFINDAN YAPILDIĞINI BİLMİYORUZ
Konuyla ilgili görüştüğümüz AK Parti Uşak İl Yöneticileri, söz konusu anketle ilgili kendilerine de bilgiler geldiğini belirtti. Fakat anketin hangi kurum ve kuruluş tarafından yapılıp yapılmadığına dair bir bilginin bulunmadığı aktarıldı. AK Partili yöneticiler, şöyle söyledi:

“Genel Merkez normal zamanda da anketler yapıyor. Bu anketin hangi kurum tarafından yaptığını bilmiyoruz. Aday belirlemede tüm karar ve yetki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dadır”.

ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Duygu Bekmezci