AK Parti İzmir İl Başkanlığından yapılan açıklamada, Çankırı'nın Eşrefpaşa-Alsancak-Üçkuyular ve Konak Meydanı güzergahında taksi kullandığı belirtildi.

Çankırı’nın kullandığı taksiye binen Çağla Şahin, kadın sürücü görünce ön koltuğa geçmek istediğini belirterek, "Daha sonra kendisini tanıdığımı fark ettim. İlk etapta çıkaramadım ama her yerde görüyordum, sosyal medyadan tanıyordum. Çok keyifliydi, şaşırdım ama mutlu da oldum." dedi.

Murat Akar ise Çankırı'ya başarılar dileyerek "Umarım İzmir’e köklü bir değişim gelir. Millet de bu korkuyu kırar. Acaba gelince daha mı kötü olur korkusu var, bundan daha kötüsü olamaz herhalde." diye konuştu.

Ceyda Bölünmez Çankırı da vatandaşlara neler yapacaklarını, trafik, otopark ve ulaşım problemlerini konuştuklarını belirterek, "Konak özelinde çözümlerimizi, yolcuların önerilerini konuştuk. Bu arada trafiğin tıkandığı bir noktada da kaldık. İnşallah 1 Nisan’dan sonra bizler somut projelerimizle, süresi ve kaynağı belli olan işlerle Konak’a hizmet edeceğiz." dedi.

Seçimin ardından taksiciler için de bir çekiliş yapacaklarını kaydeden Çankırı, "Konak ilçe sınırlarında olan bir taksiciye 1 Nisan’dan sonra kendi aramızda çekiliş yapıp TOGG hediye edeceğim. İnşallah yapacaklarımız, bundan önce yaptıklarımızın garantisi." diye konuştu.

Kaynak: AA