UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kentte mevcut Belediye Bakanı Mehmet Çakın’ın yeniden aday gösterilme ihtimali var. Son dönemlerde kulislerde, aday adaylığı başvurusu alınmayacak şeklinde iddialar dolaşmaya başladı. 
İddiaya göre, AK Parti’nin Uşak’ta aday adaylığını pas geçeceği ve 15 Kasım’dan sonra ismi açıklayacağı oraya kondu. Mevcut Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın tekrar aday gösterileceği belirtilirken, konuyu AK Partili kaynaklara sorduk.
AK Partili bir kaynak, böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Aday adaylığı başvurularının bu seçimlere kadar rutin bir şekilde yapıldığını kaydeden aynı kaynak, şu bilgiyi verdi:
“Aday adaylığı sürecini biz de bekliyoruz. Fakat böyle bir durum yok. Genel Merkezin neye karar vereceğini biz de herkesle beraber öğreniyoruz. Teşkilatın görüşleri elbette alınıyor. Aday adaylığı süreci olmaz diye bir şey yok. Bunların konuşulması için henüz erken”.
Öte yandan AK Parti’nin Uşak, İzmir, Manisa ve Aydın gibi illerdeki adayları Kasım ayının sonundan itibaren ilan edilecek. 
ALİ ARASLI//