2021 yılı Aralık ayında TOKİ Başkanı Ömer Bulut’un da katılımıyla Uşak’ta gerçekleştirilen kura çekiminde, Karaağaç Anıttepe TOKİ konutları için hak sahipleri belirlenmişti. Protokol üyelerinin katılımıyla yapılan kura çekiminde 729 vatandaş için konutlar belirlenmişti.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göreyse kısa sürede yapımı tamamlanan TOKİ konutlarının teslim edilmesine 30 Mayıs tarihi itibariyle başlanacak.  Konutlar 23 Haziran’a kadar sırayla blok blok teslim edilecek.


BÖLGE HİZMETLERLE GELİŞİYOR
Uşak Belediyesi tarafından bölgeye kazandırılan hizmetler tamamlanarak bir bir açılıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde 3 bin 300 metrekareye oturan konsept proje Karaağaç Kapalı Pazar Yeri ve Düğün Salonu, bölge halkının ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanarak büyük bir katılımla hizmete açıldı. Yine bu bölgede gerek yerleşim alanlarında gerekse KYK yurdunda kalan öğrencilerden gelen talepleri değerlendiren Uşak Belediyesi, TOKİ evlerinin alt kısmına çok büyük bir alanda kurduğu Gençlik Parkı’nı inşa etti. Kafeteryası, spor alanları ve yeşil alanlarıyla bölgenin çehresini de değiştiren bu park, gençlerin kaliteli vakit geçirebileceği ve sağlıklı yaşama destek olabilecek önemli bir donatı haline geldi. (UŞAK BELEDİYESİ)