AK Parti Gençlik Kolları üyeleri Antalya'da "Filistin için yürüyoruz" programı kapsamında İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti.

Gençlik kolları üyeleri ve vatandaşlar, Kazım Özalp Caddesi'nde ellerinde döviz ve bayraklarla İsrail karşıtı slogan attı.

Protestoya, AK Parti Antalya Milletvekilleri İbrahim Ethem Taş, Mustafa Köse ve Tuba Vural Çokal, AK Parti MKYK üyesi Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin de yer aldı.

-Muğla

Muğla'nın Menteşe ilçesinde organize edilen "Büyük Filistin Yürüyüşü"ne katılan grup, İsrail aleyhine slogan atarak saldırıları kınadı.

AK Parti Muğla Gençlik Kolları Başkanı Ceylan Koca, Sınırsızlık Meydanı'nda sona eren yürüyüşün ardından yaptığı açıklamada, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin'de İsrail'in tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırdığını söyledi.

Koca, Anadolu’nun her bir köşesinde milyonlarca gencin Gazze'de yavrusunun cenazesini kucağına almış bir annenin yüreğindeki sızıyı en derinden hissettiğini kaydetti.

Gazze'de hastanelerin bombalandığına dikkati çeken Koca, İsrail'in soykırım suçu işlediğini vurguladı.

AA