UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Yalçın, Zafer Arpacı’nın tekrar Ak Partiye dönmesi konusunda: “Şimdi nazlanma sırası onda ama ben döneceğini düşünmüyorum. Geçerse de kendi kararıdır o konuda bir şey söylemem doğru olmaz.  Burada Zafer’in bir hatası yok, hata başkalarının. O zaten iki kişinin kurbanı olduğunu ifade ediyor” dedi.

Zafer Arpacı’nın 2 dönemdir belediye başkanlığı yaptığını ve var gücüyle hizmet vermeye çalıştığını ileri süren Yalçın: “ Banaz’a doğal gaz getirdi, bu bizim için çok büyük bir nimet. Bugün kömürün tonu 6 bin liraya yaklaştı, bizim Banaz’da bir aile 4 ton kömür tüketiyor. Doğal gazda ise en soğuk aylarda en fazla aylık 2 bin lira fatura geliyor. Vatandaşımız doğal gaz geldikten sonra ortalama 7-8 bin lirayla kışı çıkarıyor, art tüp masrafından kurtulduk, yani doğal gazdan çok memnunuz.” Dedi.

“ARPACI’YI DIŞLAMANIN HİÇBİR MANTIĞI YOK”

Hamamboğazı kaplıcalarını perişan halden modern bir yapıya kavuşturduğunu anlatan Yalçın; “Havuzlar yaptırdı, çok güzel oldu. Şu anda orada küçük oteller yaptırıyor. Vatandaşın ev ihtiyacını gidermek için TOKİ binaları yaptırdı, en azından 250-300 kişi oradan yararlandı. Hizmetleri çok, bunu kötülemenin, bunu dışlamanın bence hiçbir mantığı yok. Organize sanayi bölgesi, organize sera çalışmaları var, onlar onaylandı her an faaliyete geçebilir. Buna benzer birçok çalışması var, Banaz çayı köprüsünü yaptı modern bir şekilde, hayvan barınağı yaptı.” İfadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 04 02 At 10.15.23 Am

“ZORLA BİRİLERİNİ SEVDİRMEK, SAYDIRMAK OLMUYOR”

Arpacının aday gösterilmemesinin büyük bir hata olduğunu savunan Yalçın konuya ilişkin şunları söyledi: “Aday gösterilmemesini aslında herkes biliyor, bazı çıkar ilişkileri, kişisel bağlantılar… Zafer Beyi ikinci plana ittiler, devre dışı yaptılar, o da bu bana yapılan bir haksızlık dedi, bağımsız olarak adaylığımı koysam yine kazanırım dedi ve neticeyi görüyorsunuz. Demek ki bir şeyler zorla olmuyor, zorla birilerini sevdirmek, saydırmak olmuyor. Hak edenin hakkını yememek lazım.  Eğer bir kişi o koltuğu hak ediyorsa kim olursan olsun, hangi partiden olursa olsun onu devre dışı bırakmamak lazım.”

“BAĞIMSIZ OLMASI BANAZ’A HİZMET ETMESİNE ENGEL DEĞİL”

Bağımsız aday olarak seçilen Arpacı’nın hükümetle ters düşmesinin çalışmasına engel olmayacağını iddia eden Yalçın: “Şu anda bakarsanız belediye başkanlarının yüzde 70’i muhalefete geçti, CHP’li belediye başkanları hizmet edecek de Zafer Arpacı duracak mı? O da kişisel zekasını kullanacak, bağlantılar yapacak ve Banaz’a hizmet getirecek diye düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

ARPACI AK PARTİYE GERİ DÖNER Mİ?

Yalçın, Zafer Arpacı’nın tekrar Ak Partiye dönmesi konusundaki görüşlerini ise şu şekilde ifade etti; “Şimdi nazlanma sırası onda ama ben döneceğini düşünmüyorum. Geçerse de kendi kararıdır o konuda bir şey söylemem doğru olmaz. Burada Zafer’in bir hatası yok, hata başkalarının. O zaten iki kişinin kurbanı olduğunu ifade ediyor”

HABER : BAYRAM ALİ KELEŞ / HALİL ASLAN

Editör: Zülal Karadedeli