UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yönetmelik değişikliğinin 32456 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirtti. 
Yönetmelik değişikliğine göre , 2 yıllık B sınıfı sürücü belgesine sahip olan, son 5 yıl içinde sürücü belgesi geri alınmamış olan, sağlık şartlarını taşıyan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek kurallar ve süre içerisinde direksiyon eğitimi alıp sınavda başarılı olan sürücülerin 125 cc'ye kadar olan motosikletleri kullanabilecekler. 
Ancak, ticari faaliyetlerde kullanılan motosikletler hariç tutuldu. B ve üzeri sınıf sürücü belgesi sahipleri, harç ödemeden ve sürücü belgelerini değiştirmeden sisteme işlenen şerh ile bu düzenlemeden faydalanabilecekler.
Paylaşımında “Tüm motosiklet tutkunlarına hayırlı olsun” diyen Yerlikaya,  düzenlemenin çıkması için beraber çalıştıklarını vurguladığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'na teşekkürlerini iletti.
Bakan Yerlikaya, tüm sürücülere trafik kurallarına uymaları çağrısında bulundu.
HABER  MERKEZİ

Editör: Duygu Bekmezci