Kongrede kendisine oy verenlere teşekkür eden Osman Kocabıyık 3 yıl daha bu görevi üstelenecek. Yaptığı konuşmada alt yapının önemine vurgu yapan Kocabıyık görev süresi boyunca Uşak’ta spor alt yapısının güçlenmesi adına elinden geleni yapacağını söyledi.  Kocabıyık 16. Olağan kongreye katılan  ve  amatörlerin sorunlarının çözümü için gerekli yardımların sözünü veren İl Genel Meclisi Başkanı Kadir Uslu’ya da ayrıca  teşekkürlerini iletti.

Uşak’ta 3 yıl içinde bin 800’den fazla maç oynatarak bir rekor kırdıklarını ifade eden Kocabıyık özellikle son yıl içindeki yoğun bir maç temposuna ve Türkiye Şampiyonasının birinci ve ikinci kademe maçlarının Uşak’ta yapılmasına dikkat çekti.  İki hafta önce Türkiye’nin çeşitli illerinden 26 takımın Uşak’ta olduğunu hatırlatan Kocabıyık: “Bunların Uşak’a ekonomik olarak katkısı paha biçilmez en az 3-4 milyon lira para bıraktılar. Bütün oteller doluydu, tabi bütün bunlar federasyonumuzun katkılarıyla gerçekleşti.”

Whatsapp Image 2024 06 01 At 15.16.12

Lisanslı futbolcu sayısını 3 yılda neredeyse 3’e katlayarak 2 bin 500 civarına yükselttiklerini ifade eden Kocabıyık ; “Hatta 11 ile 14 yaş gruplarında şu ana kadar il ve ilçelerde dahil olmak üzere 6 bin 500’e yakın bir futbolcu kapasitesi var resmi ve gayri resmi maçlarda oynayan.” Dedi.

Özellikle Sarayaltı, Elmalıdere ve Mehmet Akif Mahallelerinin bulunduğu bölgenin spor altyapısını yetersiz olduğunu ifade eden Kocabıyık bu bölgenin ortak kullanabileceği bir alana bir futbol sahasının yapılması için uğraş verdiğini de sözlerine ekledi. Kocabıyık bu bölgedeki çocukların ve gençlerin yanı sıra yetişkinlerinde bu tesisten faydalanabileceğini aktardı. Kocabıyık’ın konu hakkında belediye yetkilileri tarafından çalışmaların da başlatıldığını hatırlattı.

Uşak AKSF’nin Yeni Seçilen  Yönetim Kurulu Şu Şekilde:

Başkan                                                : Osman Kocabıyık

Başkan Yardımcıları         :  Niyazi Erdoğan, Rüstem Elan

Genel Sekreter                                : Oktay Alat

Yönetim Kurulu Üyeleri: Hasan Mercan, Mustafa Atalay, Hakan Arslan, Erol Tosun, Levent Aksu, Basri Tufan, Ünal Aslan, Hasan Develi, Mehmet Kartal.

HABER : HALİL ASLAN

Editör: Zülal Karadedeli