Uşak’ın tarihi, kültürel, turistik, folklorik ve gastronomik özellikleri hakkında bilgiler alan basın mensupları memleketlerine gittiklerinde Uşak ile ilgili haber ve köşe yazıları yazarak Uşak’ın tanıtımını gerçekleştirecekler.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ve  Uşak Valisi Dr. Turan Ergün başkanlığında kurulan İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Uşak’ın tanıtımına yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor. 

Whatsapp Image 2024 05 09 At 16.52.22
Bu kapsamda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ege Antik Kentler Rotası etkinliği gerçekleştirildi. Bu etkinlik kapsamında Polonya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya ve Makedonya'dan yabancı basın mensupları Uşak’ta ağırlandı. Misafirlere Uşak’ın tarihi, kültürel, turistik, folklorik ve gastronomik özellikleri yabancı basın mensuplarına tanıtılarak Uşak ili ilgili detaylı bilgi verildi.  İli ziyaret eden basın mensupları ülkelerine döndükten sonra geziye ilişkin yapacakları haberleri, köşe yazılarını ve sosyal medya kanallarından yapacakları tanıtım haberlerini paylaşacaklar. 

Whatsapp Image 2024 05 09 At 16.52.23 (1)
Uşak il Kültür Turizm ve Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına, Uşak Valiliğine ve yurt dışından gelen misafirlere teşekkür edildi. 

Whatsapp Image 2024 05 09 At 16.52.22 (1)
 

Kaynak: HABER MERKEZİ