UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Uşak Aybey Mahallesi'nde ikamet eden bir vatandaş ilginç bir talepte bulundu. Uşak Belediyesi'nin sosyal iletişim ağı üzerindeki yol çalışmalarına yorum yazan sosyal medya kullancısı, yokuşun düzlenmesini istedi.

Uşak Belediyesi, yol ve kaldırım çalışmalarıyla ilgili önceki gün bir paylaşım yaptı. 

Uşak Belediyesi'nin Aybey Mahallesi'ndeki çalışmasıyla ilgili şu mesajı verdi:

"Aybey Mahallesi Şehit Feridun Alabaş Caddesi’ndeki yolumuzu yenileme çalışmalarına başladık.

En kısa zamanda yenilenecek yolumuzun, yapım aşamasındaki sabrınız için şimdiden teşekkür ederiz."

aybey mahallesi

MAHALLE SAKİNİ: YOKUŞTA ZORLANIYORUZ, YOKUŞU DÜZLEYİN!

Aybey Mahallesi'nde ikamet eden vatandaş, yol çalışmaları için yapılan paylaşıma bir yorum ekledi. Yokuşta yorulduklarını belirten Aybey Mahallesi sakini, şu ifadeyi kullandı:

"İyi hoş güzel de yokuşlarda yürümekte zorlaniyoruz. Hem Ali fuat Güven İlkokulundan itibaren yokuş yolları biraz yükseltin istiyoruz. Yokuşları düz yol yapın Aybey mahallesi olarak".

aybey1

YOKUŞU DÜZLEMEK MÜMKÜN MÜ?

Yokuşun düzlenmesinin mümkün olup olmadığını daha önce Uşak Belediyesi'ndeki bir yöneticiye sorduk. Yokuşu düzlemenin teknik olarak mümkün olduğu, fakat çok ciddi bir yatırım gerektiğini ifade etti. Benzer talebin daha önce Nuri Şeker İlköğretim Okulu'nun bulunduğu bölgeden geldiğini belirten uzman isim, şu bilgiyi verdi:

"Vatandaşın talebine biraz şaşırdım. Fakat teknik olarak mümkün değil diyemeyiz. Netice itibariyle denizin ortasına köprü ve binalar yapılıyor. Daha önce Nuri Şeker İlkokulu'nun bulunduğu alanda böyle bir talep oldu. O zaman buraya merdiven yapmıştık. Sorunu çözmüştük.

ÇİĞDEM TURAN

UYARI- Haberlerin izinli ve izinsiz kullanımı durumunda yasal işlem yapılacaktır!

yol çalıması