Kocası sağır, dilsiz aynı zamanda epilepsi hastası olan Akçora; “ Bizim evimiz yok, kimseden yardım yok, destek yok. Devletimizden de yardım istiyorum, tamam doğu bölgemizde deprem oldu, Allah’tan geldi, yardım da ediliyor, evleri yapılıyor. Bizim de evimiz yok bize de yardım edilsin” dedi.

“HİÇ KİMSEDEN SES SEDA YOK”

Akçora, hakkında yapılan haberlerden sonra sadece Uşak  Sosyal Yardımlaşma biriminden görevlilerin geldiğini onların da sadece çocuklara yardım ettiklerini öne sürerek hiçbir şey yapmadan geri gittiklerini ifade etti.  Akçora; “Herkesten Allah razı olsun, inşallah yardım ederler.  Ama şu an hiç kimseden ses seda yok, sadece hesaba 4-5 kişi para göndermiş o da 10-12 bin civarı bir rakam, banka bu şekilde söyledi. Bizim de ihtiyacımız var oturduğumuz evden çıkmak için 6 ay müsaade verdiler. Gidecek başka bir yerimiz de yok. İnşallah bu sesimizi duyarlar, bizlere yardım ederler.” Dedi.

“İNŞALLAH VİCDANLI İNSANLARA DENK GELİRİZ”

Evinin plan-projesini yaptırdığını hatta şantiye şefiyle bile anlaştığını söyleyen Akçora; “ Şantiye şefi mecburmuş, ben de evimizin inşaatına başlayacağız diye rica minnet anlaşmıştım. Yardım olmadığı için inşaata başlayamadık. O da yılbaşından sonra dolu olduğunu yılbaşına kadar inşaatın başlaması gerektiğini söyledi, hiçbir şey diyemedim. Hadi 1 ayın ücretini almayayım ama Ocak ayından sonra inşaata başlamam gerektiğini söyledi. Bir şey diyemeden geldim, 10 bin lirayla yapılacak şey değil. İnşallah vicdanlı insanlara denk geliriz” şeklinde konuştu.

“BİZİM BU TARAFLARA YARDIM EDİLMİYOR”

Seslerini bütün Türkiye’nin duymasını isteyen Açkora konuşmasının sonunda şu ifadeleri kullandı; “Devletimizden de yardım istiyorum, tamam doğu bölgemizde deprem oldu, Allah’tan geldi, yardım da ediliyor, evleri yapılıyor. Bizim de yok evimiz bize de yardım edilsin. Tama belki benden daha muhtaç kişiler vardır, Allah’ım herkese  yardım estin ama  bizim bu taraflara yardım edilmiyor. Buraların da ihtiyacı var her şeye.”

WhatsApp Image 2023-12-11 at 09.10.06

AİLEYE YARDIM İÇİN HESAP AÇILDI

Aileyle ilgili yapılan haberlerin ardından yetkililer harekete geçti ve Ömür Akçora, Ayşe Bacak ve Ali İhsan Kılınç isimli gerçek kişilerden oluşan yardım toplaması komisyonu kurdurdu. Komisyona yardıma muhtaç ve evsiz Ömür Akçora’ya ev yapmak amacı ile Valilik Makamının 06.11.2023 Tarih ve 25303 sayılı olurları ile Türkiye genelinde geçerli olmak üzere bir yıl süre ile bankada hesap açmak suretiyle 1 milyon TL yardım toplamasına izin verildi.

WhatsApp Image 2023-12-11 at 09.10.07 (1)

Bu izin neticesinde Halkbank Banaz şubesinde Ömür Akçora ve Köy Muhtarı Ali İhsan Kılıç adına müşterek  bir hesap açıldı. Aileye yardım etmek isteyen hayırsever vatandaşlar aşağıda IBAN numarası verilen hesaba para gönderebilir.

IBAN: TR90 0001 2009 7840 0001 0222 82

HABER : BAYRAM ALİ KELEŞ – HALİL ASLAN

Editör: Zülal Karadedeli