DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, üniversitenin Balçova'daki 15 Temmuz Sağlık ve Sanat Yerleşkesi'ndeki Bioİzmir'i ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Hotar, Bioİzmir'in, kentte sağlık girişimleri alanında inovasyon üssü haline gelmesine yönelik çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Kalibrasyon laboratuvarının akredite olmasının önemini dile getiren Hotar, şöyle konuştu:

"Uluslararası geçerliliği olan güncel ve kullanışlı sağlık teknolojileri, tıbbi cihaz ve malzemeler üreten Bioİzmir merkezimizin yeterliliği ve kalitesi bir kere daha tescillenmiş oldu. Sağlık alanında fikirden ürüne ve pazara kadar ilerleyen tüm aşamalarda, hem sanayiciye hem de akademisyene kolaylaştırıcı, geliştirici, uyum sağlayıcı ve bir araya getirici olarak destek sağlamayı hedefleyen merkezimizin başarıları, hepimizi mutlu ediyor. Sağlıkta dışa bağımlılığımızı azaltan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından da tescilli olan merkezimiz, sağlık bilimlerinde öncü araştırmalarını sürdürmeye ve buluşlarıyla sektöre yön vermeye devam edecektir."

Bioİzmir Müdürü Prof. Dr. Pınar Akan ise merkez bünyesindeki "In Vitro Analiz ve Sititoksite Laboratuvarı"," Biyoproses Laboratuvarı" ve "Üç Boyutlu Tasarım Laboratuvarı"nın akreditasyon süreçlerinin sürdüğünü kaydetti.

Akan, Bioİzmir'in laboratuvar hizmetleri dışında eğitim ve danışmanlık hizmetleri de bulunduğunu söyledi.

Laboratuvarda terazi, tansiyon aleti, kuvöz, defibrilatör gibi tıbbı cihaz ve ekipmanların kalibrasyon testleri yapılıyor. - AA

-Uşak Haber

Editör: Duygu Bekmezci