Uşak’ın Eşme İlçesi Günyaka köyünde doğan Kurultay (74) 15 yaşında evlendi. Askerlik çağına kadar köyünde ikamet eden Kurultay hiç okula gidemedi. Askerden sonra Belçika’ya giden Kurultay’ın içinde yaşattığı müzik sevgisi onu bu alana yöneltti. Bu güne kadar 4 adet albüm çalışması olan Kurultay çektiği kliplerde Uşak’ı tanıtmak istiyor.

Whatsapp Image 2024 04 27 At 13.03.38 (1)

KLİPLERİNDE UŞAK’I TANITMAYA ÇALIŞIYOR

Kurultay, Uşak Tanıtım Gönüllülerinden Mehmet Keyvanoğlu’na konuştu. Bu güne kadar 30’dan fazla klip çektiğini söyleyen Kurultay: “ Bütün kliplerimi Uşak il sınırları içinde çektim. Kliplerimde Uşak’ın sahip olduğu tarihi yerleri, tabi güzellikleri, eski yapıları göstererek ilimizin tanıtım için uğraş veriyorum.”

Whatsapp Image 2024 04 27 At 13.03.39 (1)

Saz çalmaya çok meraklı olduğunu, Belçika’da ilk önceleri düğünlere gittiğini sonrasında ise eserler yapmaya başladığını anlatan Kurultay; “ Yaptığım albümlerde ilimizde yaşanan gerçek olayları anlatan, hikayesi gerçek olan türküler yer alıyor. Bunların dışında da albümlerdeki eserlerimin söz ve müzikleri naçizane kendime ait. Demek ki bu iş genellikle içeriden gelmesi gerekiyor”

Whatsapp Image 2024 04 27 At 13.03.39

“DİPSİZ YAYLASINDA KLİP ÇEKECEĞİZ”

Kurultay bundan sonra klip çekmek istediği yerler hakkında şu bilgileri verdi; “ Benim vazgeçilmezlerim var, örneğin Çatalköprü, Taşyaran, Kaya Mezarları gibi. Tabi benim hiç gitmediğimi ve sizin sayenizde tanıdığım Dipsiz Yaylası, Köselere ait Şarlak gibi yerlere gitmek istiyorum, inşallah muvaffak oluruz.”

Whatsapp Image 2024 04 27 At 13.03.39 (2)

Halen Belçika’da ikamet eden Kurultay Uşak’a kesin dönüş yapma gibi bir düşüncesinin olmadığını bütün çocuklarının ve torunlarının Belçika’da yaşadığını ancak kendisinin sık sık Uşak’a gelerek müzik çalışmalarına devam edeceğini aktardı.   

Whatsapp Image 2024 04 27 At 13.03.38

“UŞAKLILAR ADINA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Mehmet Kevyanoğlu da konu hakkında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “ Bizim de derneğimiz Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği, sizin gibi değerlerimize değer verilmesi amacıyla biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, ilimizi tanıtmaya çalışıyoruz ama siz kliplerinizle muhtemelen Avrupa’da bu işi yaygın olarak yapıyorsunuz, biz size bir Uşaklı olarak çok teşekkür ediyoruz”

HABER: HALİL ASLAN

Editör: Zülal Karadedeli