Sanatçının 1967 yılında Apaşlar grubuyla katıldığı Altın Mikrofon Ses Yarışması’nda ikinciliği kazandığı, ardından ilk plağına ve biricik oğluna da ismini veren “Emrah” şarkısı, 26 Ocak’ta vizyona girecek filmden yayınlanan ilk görüntülere eşlik ediyor.

Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya'nın ortak yapımcılığında çekimleri tamamlanan filmin başrolünü İsmail Hacıoğlu üstlendi.  

Tanıtım  için seçilen şarkıyla, sanatçının müziğe olan tutkusunu ve yeteneğini sergileyerek 1967 yılında Apaşlar grubuyla katıldığı Altın Mikrofon Müzik Yarışması'nda ikinciliği kazandığı, ilk plağına ve oğluna “Emrah” ismini verdiği unutulmaz dönemlere gönderme yapıyor.

WhatsApp Image 2023-12-27 at 11.29.45

Yüksel Aksu’nun yönettiği, müzik direktörlüğünü Cem Öğet’in üstlendiği “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filmi, sanatçının hayatını, kariyerinin başlangıcından itibaren yaşadığı iz bırakan anları, kişisel dünyasına ve sanatına damgasını vuran dönemleri beyazperdeye taşımaya hazırlanıyor.

Tüm Türkiye’de 26 Ocak’ta vizyona girecek filmde Fikret Kuşkan baba Mehmet Karaca’yı, Yasemin Yalçın da anne Toto Karaca’yı canlandırdı. Projede ayrıca, Melisa Aslı Pamuk, Meral Çetinkaya, Melisa Döngel, Buçe Buse Kahraman, Kubilay Tuncer, Alper Saldıran gibi birbirinden değerli oyuncular rol alıyor.

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli