CHP Uşak İl Gençlik Kolları, Türkiye genelinde ortalamaya göre en fazla üye yapan il teşkilatı seçildi. CHP Uşak İl Gençlik Kolları Başkanı Onurhan Avşar ve ekibi, 2 buçuk hafta içinde 402 yeni üye kaydı yaparak, CHP İl Teşkilatındaki sayıyı artırdı. Bu durum, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in de dikkatini çekti. Özel, bugün yaptığı açıklamada, Uşak Teşkilatını tebrik etti. Özel, şu ifadeleri kullandı: 
“Gençlik Kolları muhteşem bir üye kampanyası yaptı. Geçen Uşak’taydım ve Uşak Gençlik Kolları Başkanı dedi ki ben kazanacağım. Ne yaptım dedim? Uşak’ta 2 buçuk hafta 25 yaş altı 402 üye yapmış. Bütün Türkiye’den üye kayıt formu talebi var ve yetiştiremiyoruz. Kampanyayı gençler için bitirecektim ama galiba durduramayacağız. “
19 MAYIS’A KADAR ÜYE KAYITLARI SÜRECEK
CHP’nin üye kayıt çalışması, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramına kadar devam edecek. 26 Nisan’da başlayan üye kayıt çalışmaları kapsamında, Türkiye genelinde Uşak CHP Gençlik Kolları en çok üye yapan gençlik kolları olarak dikkat çekti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Uşak İl Gençlik Kolları Başkanı Onurhan Avşar, partisinin yerelde olduğu gibi ülke genelinde de iktidar yolunda olduğunu ifade etti. Gençlerin CHP’ye yoğun teveccüh gösterdiğini dile getiren Onurhan Avşar, şöyle konuştu:
“Bizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün eserlerinden biri olan CHP’nin neferleriyiz. Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda, bugüne kadar doğru bildiğimiz yoldan asla şaşmadık. Türkiye’de yoksulluğun ve adaletsizliğin son bulması için büyük çaba harcadık ve halen de bu uğurda çalışmalarımız sürüyor. 31 Mart yerel seçimlerinde, ilimizde de CHP olarak seçimin galibi geldik. Bu yürüyüşümüz, Türkiye genelinde iktidar olarak taçlanacaktır. CHP’nin yerelde ve genelde gençlerimiz hayata geçirdiği ve programında olan taahhütlerini anlatıyoruz. Temeli Atatürk tarafından atılan ve bugün memleketini seven gençlerin omuzlarında ilerleyen partimize yeni üyelerimizi kaydedeceğiz. Gençlerin işsizlik kaygısı yaşamadığı, torpilin son bulduğu ve adaletin her anlamda hakim olduğu, Atatürk’ün idealindeki Türkiye için canımızı dişimize takmaya devam ediyoruz.”

Muhabir: ÇİĞDEM TURAN