Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu, Türk musikisinin kadim makamlarından hüzzamı eksen alan konseri ve dünya tarihinin mart takviminden müzik kültürümüze yansıyan bir seçki ile Atatürk Kültür Merkezinde müzikseverlerle buluşacağı kaydedildi.

28 Mart Uşak Elektrik Kesintileri 28 Mart Uşak Elektrik Kesintileri


Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu, mart ayı boyunca iki farklı konserle İstanbul AKM’de konser vereceği bildirildi.
19 Mart’ta, AKM Tiyatro Salonunda gerçekleşecek ilk konserde, Türk musikisinin kadim makamlarından hüzzamdan seçkin örnekler dinleyicilerin beğenisine sunulacağına değilindi. Şef Mehmet Güntekin yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu konserinde, solist ses sanatçısı Hakan Hataylı ile tanbur sanatçısı Murat Aydemir'in sahne alacağı bildirildi. 
Konserin son bölümünde şeddiaraban makamından eserler de seslendirileceği belirtildi.

28 Mart’ta AKM Müzik Platformunda gerçekleşecek diğer etkinlikte ise Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu’nun 2022-2023 sezonunda başlattığı “Müzik Takvimi” programı kapsamında dünya tarihinin mart takviminden Türk müzik kültürüne yansıyan eserlerden örnekler sunulacağı belirtildi.
 Türkiye ve dünya tarihinde iz bırakan sosyal, kültürel, sanatsal ve siyasi olaylar ile müzik kültürünün  arasında şaşırtıcı bağlar kuran programı, Şef Mehmet Güntekin hazırlayıp sunacğı ifade edildi. 
Dev ekrana yansıtılan fotoğraf ve belgelerle dinleyiciyi zaman tünelinde bir yolculuğa çıkaran konserde, solistler Bekir Ünlüataer ve Aybige Demir Okan iken sazlarda Şehnaz Ayan, Serap Çağlayan ve Murat Aydemir sahnede olacağı kaydedildi.