Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Akıncılar Tenis Kulübü organizasyonunda düzenlenen “ Cumhuriyetin 100. Yılı Büyükler Sonbahar Tenis Turnuvasına 16 ilden 50 sporcu katılıyor.

4 gün sürecek ve 4 kategoride yapılacak olan turnuva Demirci Kaymakamlığı arkasında bulunan tenis kortlarında gerçekleştirilecek.

Cumhuriyetin 100. Yılı Büyükler Sonbahar Tenis Turnuvası açılış töreninde konuşan Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Demirci Kaymakamı Adem Kaya “ Cumhuriyetimizin 100. Yılı dolayısıyla böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılına şahitlik ettiğimiz için çok gururluyuz. Demirci milli mücadele döneminde Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı, Demirci Akıncıları müfrezesi ile düşmana karşı amansız bir mücadele verdi. Turnuvaya katılan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Turnuvaya Mersin’den katılan tenis sporcusu Nil Derice “ 7 yıldır tenis oynuyorum. Organizasyon ve kortlar çok güzel. Cumhuriyetin 100. Yılı Sonbahar Tenis turnuvasında hedefim şampiyon olmak. Cumhuriyetimizin 100. Yılında böyle turnuvada yer almak mutluluk verici” dedi.

AA