UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Balta floorcoverıng Yer Döşm. San.ve Dış Tic.A.Ş. Tekstil ve Hammadde sektöründe Ege Bölgesinde en fazla ihracat yapan 3. Firma oldu. 

Ege İhracatçı Birlikleri olarak 2023 yılında 18,3 milyar dolarlık ihracat yaptıklarını hatırlatan Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinaz bunun  Cumhuriyetin 100. Yılında gerçekleşen  ihracatın 7 milyar 30 milyon dolarlık büyük dilimini oluşturduğunu ifade etti.

EN ÇOK İHRACAT YAPAN PETKİM
Petkim Petrokimya Holding A.Ş., Ege İhracatçı Birlikleri üyeleri arasında en fazla ihracat yapan firma ödülünü 2023 yılında tekrar kazanırken, kimya sektöründe de ihracat şampiyonluğunu sürdürdü.

Ege İhracatçı Birlikleri’nden en çok ihracat yapan dış ticaret sermaye şirketi ödülünü geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi 2023 yılında da Pergamon-Status Dış Ticaret A.Ş. kazandı. Pergamon-Status Dış Ticaret A.Ş. EİB üyeleri arasında en çok ihracat yapan firmalar listesinde de ikinci sıraya adını yazdırmayı başardı.
 
Ege İhracatçı Birlikleri üyeleri arasında en çok ihracat yapan üçüncü firma ödülünü Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kazanırken, firma 2023 yılında 2 milyar 515 milyon dolarlık ihracatla Ege İhracatçı Birlikleri üyeleri arasında zirvede yer alan Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği’nin üyeleri arasında ihracat şampiyonluğu mutluluğunu bu yılda yaşadı.

HABER MERKEZİ
 
 

Editör: Duygu Bekmezci