Ege’nin Girişimci Kadınları Ödüllü Girişimcilik Yarışması’na başvurmak isteyen kadın girişimciler için başvurular başladı. Başvurular  01.09.2023-15.10.2023 tarihleri arasında https://egeningirisimcikadinlari.kutso.org.tr adresinden yapılacak.

Yarışmaya başvurmak için online anketi eksiksiz doldurmak gerekiyor. Başvuru formunu tamamlamanın yanı sıra anket formunda istenen belgelerin de  sisteme yüklemek gerekiyor. Aksi takdirde başvurular değerlendirmeye alınmayacak.

İki yılda bir tekrarlanması planlanan “Ege’nin Girişimci Kadınları” yarışması ile nihai olarak, listeye giren girişimcilerin kendi bölgelerinde kanaat önderliği rolünü üstelenmesi, sahibi oldukları şirketlerin başarı hikayeleri ile potansiyel kadın girişimci adaylarına ilham kaynağı olması hedefleniyor.

“Ege’nin Girişimci Kadınları” yarışması “En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci” ve “Kadın İstihdamını En Çok Arttıran Şirket” ana kategorilerinden oluşuyor. Bu ana kategoriler dışında Jüri Özel Ödülleri başlığı altında “İlham Veren Öykülerle Kadınlar Anlatıyor” ve “En Dijitalleşen Kadın Girişimci” kategorileri bulunuyor. Kooperatiflerin başvuruları için de ayrıca “En Hızlı Büyüyen Kadın Kooperatifi” olmak üzere özel kategori de bulunuyor. Yarışmaya katılım koşullarını yerine getirenler, belirlenen değerlendirme kriterlerine göre sıralanacak. Listeye girmeye hak kazanan şirketler ödüllerini, üst düzey katılım ile gerçekleşen ödül töreninde alacak.

HABER / ZÜLAL KARADEDELİ