Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, öğretmene önlük dayatılmasının doğru olmadığını ifade etti. Öğretmenlerin özlük haklarının verilmesi gerektiğini belirten Ercan Uzun, “MEB okul idarelerine 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde tüm öğretmenlere "Öğretmen Önlüğü" verileceğini; bu çerçevede beden ölçülerini içeren bilgi girişlerinin 25 Eylül mesai sonuna kadar yapılması gerektiğini bildirmiştir” dedi.

WhatsApp Image 2023-09-26 at 09.26.45

BEDEN ÖLÇÜSÜ VERMEK ZORUNDA DEĞİLİZ
“Öncelikle ve önemle altını çiziyoruz, hiçbir arkadaşımız beden bilgisi vermek ve kendisine verilen önlüğü giymek mecburiyetinde değildir” diyen Ercan Uzun, şöyle devam etti: “İsteyen arkadaşlarımızın önlüklerini kullanma kararına saygı duyduğumuz gibi, istemeyen arkadaşlarımıza dayatma yapılmasına da geçit vermeyeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığından 24 Kasım Öğretmenler Günü'ndeki talebimiz, kılık kıyafetimizle uğraşmaması; eğitimin ve eğitim çalışanlarının gerçek sorunlarının çözümü için somut adımlar atmasıdır. Eğitim İş olarak sorunlarımızı yetkililere duyurmak için 24 Kasım 2023 Cuma günü iş bırakacak, 25 Kasım Cumartesi günü de Ankara'da buluşarak insanca yaşayacak ücret, eğitimde liyakat, laik ve bilimsel eğitim taleplerimizi haykıracağız.”

EĞİTİM İŞ UŞAK ŞUBESİ’NE YENİ KATILIMLAR OLDU

Öte yandan Eğitim İş Uşak Şubesi’ne yeni katılımlar oldu. Eğitim İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun, 18 ve 22 Eylül tarihleri arasında sendikaya yeni katılımlar için çalışmalar yaptıklarını ve 6 yeni üyenin sendikaya kayıt olduğunu ifade etti. Buna göre Uşak Merkez’den Fırat Alkan, Necla Bulut, Gülfem Gürel ile Uşak Üniversitesi’nden; Burcu Doğan, Dilek Temel ve Ramazan Saraç Eğitim İş Uşak Şubesi’ne üye oldu.

HABER/ ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Zülal Karadedeli