CHP’de beyaz ve sarı liste delege yarışları bitti ve şimdi ilçe başkanlığı için mücadele başladı. Mevcut Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen’in ardından, sarı listenin adayı olduğu öne sürülen Emre Karslı da, CHP Uşak Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Parti binasında bir basın toplantısı yapan Emre Karslı’ya Milletvekili Ali Karaoba, İl Başkanı Koray Aydın ve Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen eşlik etti. Burada bir açıklama yapan İl Başkanı Koray Akgün, daha fazla aday görmek istediklerini ve bunun bir demokrasi yarışı olduğunu kaydetti. Akgün, “Sevgili kardeşimiz Emre Karslı’ya çıktığı yolda başarılar diliyorum. İnşallah partimizi iyi noktalara taşır. Dileğimiz partimizde daha çok adayımızın olmasıdır. CHP’de herkes adil ve eşit bir şekilde yarışacaktır” dedi. 
Mevcut Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen de, “Emre kardeşime çıktığı yolda başarılar diliyorum. İnşallah demokratik bir yarış olur ve hak eden kazanır. Bu bir bayrak yarışı ve bizlerin tek gayesi CHP’nin ilimiz ve ülkemiz genelinde iktidar olup, halkımıza hizmet etmesidir” ifadesini kullandı.
Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan Emre Karslı, “16 yaşında partimize katıldım ve 20 yılı aşkın süredir burada mücadele ediyorum. Sandığın olmadığı ve demokrasinin çalışmadığı hiçbir yere aday olmadım. Kendimi her zaman için üye arkadaşlarıma emanet ettim ve teslim ettim. Şimdi yine sandık geldi ve adayım diyorum ve aday olmak için yeterli imza sayısının çok çok üstündeyim. Beni böyle şerefli bir makama aday gösteren delegelerimize teşekkür ediyorum. Partimiz içinde bir değişim istediği olduğu için adayım” dedi.
UŞAK BELEDİYESİ’Nİ KAZANMAK NİHAİ HEDEF
Emre Karslı, hedeflerinin başında Ali Künek’ten beri kazanılamayan Uşak Belediyesi olduğunu belirterek, “Göreve geldiğimde, değişimin öncüsü örgütleyicisi olacağım. Partimizin yılmayan, usanmayan sesi, nefesi olmak için çalışacağım. Uşak Belediyesi'nin anahtarını partimize, sizlere getirmek için bu göreve talip oldum” dedi.

HABER / ZÜLAL KARADEDELİ

Editör: Zülal Karadedeli