“DEVLET ORGAN BAĞIŞINI TEŞVİK ETMELİ”

Turgut böbrek bağışçısı olmak isteyenlere ve diyaliz hastalarına devletin yardım etmesi gerektiğini savundu. Bir diyaliz hastasının devlete aylık maliyetinin tahmini 5-6 bin lira civarında olduğunu vurgulayan Turgut; “ Duyduğum kadarıyla 25-30 bin arasında diyalize giren hastamız var.  Vatandaşımız böbreğini veremiyor, görüyorsunuz ben verdim ve mağdurum.  Böbreğini bağışlayan  veya böbrek nakli yapılan hastaya  ama fondan ama vakıftan ama sosyal yardımlaşmadan belirli bir miktar para verilse hem devlet bundan karlı çıkar hem bağışçılar  teşvik edilmiş olur hem de hastalar kimseye muhtaç olmaz. Ben hastayı diyalizden kurtardım yani devleti aylık 5 bin lira yükten kurtardım. Bu şekilde bir güvence verilse böbrek verecek insan çok.  Bakın bende 32 santim kesik var ben kime ne diyeyim. Ama devlet bunu teşvik haline getirirse organ nakillerinde de bir artış olur ”  dedi.

Deprem Bölgesinde Görev Alan Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Ekibine Teşekkür Deprem Bölgesinde Görev Alan Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Ekibine Teşekkür

“ALLAH RIZASI İÇİN BANA BİR İŞ VERİN”

Yakın bir zamanda iş bulamazsa evini satmak zorunda kalacağını söyleyen Turgut; “ Ya Kışla Köyüne ya da Ulubey’e döneceğim. Parayı ne yapacaksın dersen faize yatıracağım. Bu yaşıma kadar hiç faiz yemedim  ama bu gidişle bunu yapmak zorundayım. İş bulamazsam ne yapayım? Evime ekmek götüremiyorum mecburen bu yola başvuracağım. Buradan bütün “Uşaklılara sesleniyorum  Lütfen Allah rızası için bana bir iş verin” dedi. (Şükrü Turgut : 0541 845 76 48)

HABER / BAYRAM KELEŞ