Etkinlik kapsamında gazetemize değerlendirmelerde bulunan Bağımsız Emekliler Sendikası Uşak Şube Başkanı İsmail Gezer; “ Emekliler olarak insanca yaşamaktan başka isteğimiz yok. Aldığımız maaşlarla maalesef buna imkan da yok. Bir an önce maaşlarımızda gerekli iyileştirmenin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Bağımsız Emekliler Sendikası olarak etkinliğe katılmak için bir gün önceden toplantı yaptıklarını ve tertip komitesinde de yer aldıklarını ifade eden Başkan İsmail Gezer yapılan etkinlik hakkında şu bilgileri verdi: “ Sendika olarak, yönetim olarak bugün saat 11 gibi Uşak Belediyesinin eski binasının önünde toplandık, anıt önüne kadar yürüdük, katılım sağladık, insanlarla birlikte coştuk, haklarımız neyse onları istedik”

“BUNDAN SONRA EMEKLİLERDE HUZUR İÇİNDE YAŞASIN”

Dernek olarak bu yıl ilk defa böyle bir bayram kutlamasına katıldıklarını ifade eden Gezer: “Bu katılımda farkındalık yaratalım istedik ve geçinemeyen emekli ile yürüyüşe katıldık. Bizler emekliler olarak geçinebileceğimiz maaşı almak istiyoruz. Eskiden 750 TL’ye kurbanda danaya ortak girerdik şimdilerde 1 kilo kıymayı 550 liraya,  1 kilo bifteği 600 liraya alıyoruz. Tüm emekliler olarak Temmuz ayında 8 bin TL seyyanen zam istiyoruz, çağrımızdır,  gelin bundan sonra emeklilerde huzur içinde yaşasın. İnsanca yaşamak istiyoruz , emekliler çok şey istemiyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Temmuz ayında verilecek zamda bizleri de ayrıştırmasın, bizlerin insanca yaşamamız için gereken zammı bir an evvel versin” Şeklinde konuştu.”

Etkinliğe dernek logosunun basılı olduğu pankartlarla katılan başkan ve dernek üyeleri emeklinin halini üstü başı yırtık, simit yiyen ve yerlerde sürünen biri olarak canlandırdı.

HABER : HALİL ASLAN

Editör: Halil Aslan