Uşak’ta Ünalan Mahallesi Çeltik Camii Sokak’ta bulunan ve bulunduğu sokakla aynı adı taşıyan camiinin cemaati, hatalı park yaparak kapının önünü komple kapatan araçtan dolayı, Cuma namazını kılmak için camiye girmekte güçlük çekti ve bir çok vatandaş bir sonraki sokaktaki camiye gitmeyi tercih etti.  Cemaatin bir bölümü camiye duvardan atlayarak girerken, bir bölümü de aracın kaputunun üstünden atlayarak geçti.

Uşak’ta uzun yıllardır faaliyet gösteren Çeltik Camii’nin imamı ve cemaati, bugün Cuma namazı öncesi, içeriye girmekte büyük sorunlar yaşadı.

Caminin imamı Nail Kaya, saatlerdir duran otomobilin çekilmesi için Uşak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerine haber verdi. Sabah saatlerinden beri cami önünde duran ve sahibine bir türlü ulaşılamayan otomobilin çekilmesi için işlem başlatıldı.

Cuma vaazı sırasında, otomobilin çekilmesi için caminin önüne gelen çekici ekip, aracı çelik halatlarla bağlayıp caminin önünden kaldırdı.

Edinilen bilgiye göre hatalı park yapan aracın ruhsat sahibine 199 TL para cezası verileceği ve aracın şimdilik otoparka çekildiği öğrenildi.

Namazdan hemen önce sitem eden camiinin cemaati, “4 metre ileriye park etse hiç sorun olmazdı. Neden gelip de caminin tam kapısında duruluyor. Zaman zaman bu tip durumlar oluyordu, fakat şimdiye kadar en uzun süre kalan bu otomobil oldu. Lütfen biraz daha duyarlılık” dedi.