Vakfın ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için kurslar düzenledikleri bilgisini veren Yankın ; “ Bu yaz okullarında yüzlerce binlerce öğrencimiz hem eğleniyor hem de manevi eğitimlerini almış oluyorlar. Bu yıl da 24 Haziran  itibariyle yaz okullarımız başlayacaktır. Yaz okullarımız, yaz kurslarımız ücretsizdir, öğrencilerimiz şimdiden kayıt yaptırabilirler” dedi. 
Yaz okullarında Kur’an-ı Kerim ve ilmihal derslerinin yanı sıra akaid ve adap derslerinin de verildiğine dikkat çeken Yankın ; “ Peygamber Efendimizin hayatını da içine alan günlük 5 saat ders verilmektedir. Akabinde çocuklara etkinlikler yaptırılmaktadır. Dolayısıyla yavrularımızın yaz sezonunu verimli bir şekilde geçirmeleri için bizler elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. “ şeklinde konuştu. 

Whatsapp Image 2024 05 29 At 17.18.42 (1)
Milli Eğitim Bakanlığıyla yaptıkları protokoller çerçevesinde ‘Okullar Hayat Bulsun’ projesi kapsamında bu etkinlikleri gerçekleştireceklerini aktaran Yankın bu yıl Uşak’taki hangi okullarda faaliyet gösterecekleri hakkında şu bilgileri verdi: “Hasan Zeki Boz Lisesi, Alper Günbayram Lisesi yine o tarafta Şehit Mehmet Çetin Ortaokulu, Ayşe Ana İmam Hatip Ortaokulu, Mavi Şehir İlkokulu ve Dikilitaş İlkokulu olmak üzere 6 okulumuzda bu faaliyetlerimizi yapacağız.”

Whatsapp Image 2024 05 29 At 17.18.43
Başvuruların internet aracılığıyla online olarak yapılabildiği gibi Hayrat Vakfı’nın Gazi Mustafa Kemal İlkokulu yanındaki merkezine gelinerek de yapılabileceğini söyleyen Yankın: “Bir de okulun ilk günlerinde de kayıt alacağız, çok uzatmadan bir iki gün kayıt almış olacağız ama o zamana kadar kayıtlar dolabilir siz yine de elinizi çabuk tutun deriz. Ben bütün öğrencilerimizi bu çalışmalarımıza bekliyoruz. Teşekkür Ediyorum”  diye konuştu. 
 

Muhabir: Zülal Karadedeli