Takım sorumlusu Ayhan Aslan; “Maddiyatımız yok, para bulamıyoruz, parasız oynayabilecek insanları bulmaya çalışıyoruz, böyle bir durum var. Ama bu yıl daha güçlüyüz maneviyat olarak daha güçlüyüz dolayısıyla daha başarılı olacağımızı düşünüyorum.” Şeklinde konuştu. 

WhatsApp Image 2023-08-30 at 12.03.52

Aslan konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Takımda şu anda seçmelerimiz var şehir dışından gelen arkadaşlar var, şu an bir takım kuruyoruz. Takım kurduktan sonra asıl kadromuza başlayacağız. Kasım’ın ilk haftasında maçlarımız var o zamana kadar iyi bir seviyeye geleceğiz.
Maddiyatımız yok, para bulamıyoruz, parasız oynayabilecek insanları bulmaya çalışıyoruz, böyle bir durum var. Ama bu yıl daha güçlüyüz maneviyat olarak daha güçlüyüz dolayısıyla daha başarılı olacağımızı düşünüyorum.”

SÜPER LİGİ GÖRMEK İÇİN ŞEHİR VE ŞEHİRDEKİ BÜYÜKLERİMİZİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

WhatsApp Image 2023-08-30 at 12.00.42

İkinci ligde sürdürülebilir bir basketbol takımı olmak için mücadele ettiklerini söyleyen İlkler Şehri Uşak Basketbol Takımı Antrenörü Görkem Kaymak da; “ Tabir tribün, şehir, basketbol kültürü olarak 2. Lig hatta TBL dahil en yüksek seyirci ortalamasına sahip basketbol seven bir şehiriz. Bu nedenle de şehir, halk, daha yüksek bir seviyede takımımız olmasını istiyor. Ancak ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumlar, şehrimizin verdiği destek ne yazık ki bizi öncelikli olarak her sene kapanacak mı kapanmayacak mı sorusundan kurtulmaya itiyor. Takımın sürdürülebilir olmasına, gençlerimizi özellikle Uşaklı gençlerimizi ne kadar bu işin içinde tutabiliyoruz ona bakıyoruz. Evet süper ligi bir daha görmek istiyoruz ama bunu yapabilmemiz için önce şehrin, şehirdeki büyüklerimizin bize destek olması gerektiğine inanıyorum.  Her sene bize en çok sorulan soru ‘Hocam  bu takım önümüzdeki sene olacak mı?’ biz bu enkazı kaldırmak istiyoruz.  Her sene bu sorunun sorulmadığı, basketbolun Uşak’ta bir temelinin olduğu bir oluşumla işimize devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaymak takımın durumu hakkında şu bilgileri verdi; “3 defa deneme antrenmanları yaptık bu antrenmanlara farklı farklı sporcularımızı çağırdık, özellikle  TBL hedefi olan basketbol gençler ligi oynamış çocuklarımızı bir araya getirdik ve 21 kişilik bir ekip kurduk, pırlanta gibi çocuklar. Amacımız bu çocuklarla bu işi sürdürülebilir halde tutup bu seneyi geçirmek. Şu an kadromuzda 7 Uşaklı sporcumuz var. Aslında bu 21 arkadaşımızla sezonu açtık daha  sonra bu sayımızı 14-15’e düşüreceğiz.”

HABER / BAYRAM KELEŞ

Editör: Zülal Karadedeli