Kesin olmayan sonuçlara göre İzmir'den milletvekili seçilen İnan, partisinin Bergama İlçe Başkanlığıziyaret etti.

14 Mayıs'taki seçimlerde partisine destek veren tüm Bergama halkına ve teşkilat mensuplarına teşekkür eden İnan, ilçeye olan borçlarını daha çok çalışarak ödeyeceklerini söyledi.

Cumhur İttifakı olarak 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye genelinde büyük bir zafer elde ettiklerini belirten İnan, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin meclis çoğunluğu Cumhur İttifakımızın çoğunluğuyla neticelendi. Cumhur İttifakımız mecliste çok güçlü yasama faaliyetlerine imza atacaktır. 14 Mayıs'ta elde ettiğimiz bu zaferi daha büyük bir zaferle taçlandıracağımız gün ise 28 Mayıs olacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı en güçlü oylarla yeniden başkan olarak seçeceğiz." diye konuştu.

İnan, 28 Mayıs'taki seçimlerde tüm vatandaşların büyük bir katılım bilinciyle demokrasiye, partilerine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek vereceğine inandığını aktardı.

AK Parti olarak her zaman sandıkta tecelli eden iradeye saygı duyduklarını vurgulayan İnan, şunları kaydetti:

"Karşımızdaki Millet İttifakı'nın üyeleri ne yazık ki kendilerinde hiçbir değişiklik olmadığını bize gösterdiler. Kendilerine biz Bergama'dan ilçe teşkilatımızdan yazıklar olsun diyoruz. Çünkü depremzede bölgelerinde yaşayan insanlarımızı çirkinlikle tasnif ederek linç etmeye kalktılar. Oy verme eğilimleri ne olursa olsun herkesin tercihi başımızın üzerindedir bizim? Ama onlar konuya böyle bakmadılar. Çok çirkin yorumlarla depremzede hemşehrilerimizi vatandaşlarımızı incitecek yorumlarda bulundular. İşte bunlar seçim zamanındaki kampanya süresince nasıl bir maske taktıklarını ve seçim gecesi kaybettiklerinde o maskenin nasıl düştüğünü tüm Türkiye'ye gösterdiler. Bu nedenle inşallah 28 Mayıs'ta tüm Türkiye olarak büyük bir kenetlenme içerisinde olup Türk siyasetine kötülük, çirkinlik ve diğer terör tahakkümü altına girmiş bir yapı zincirini bizler tasfiye etmiş olacağız. İnşallah 28 Mayıs 27 Mayıs hain darbesinin yıl dönümü bir hesap sorması olacak ve 28 Mayıs'ta demokrasimiz kazanacak."

İnan, 29 Mayıs günü Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümetinin Türkiye için önemli projeler hayata geçirmeye devam edeceğini anlattı.

AK Belediyecilikte tanışan Bergama'da Belediye Başkanı Hakan Koştu'nun çok önemli projeleri hayata geçirdiğini anlatan İnan, "İnşallah belediye başkanımızla birlikte Bergamalı gençlerimiz, kadınlarımız, esnaflarımız için Bergama'yı yeni hedeflerle buluşturmak için yeni icatlarla buluşturmak için çalışmalara devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Bergama Belediye Başkanı Koştu da 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yeniden başkan seçtirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini aktardı.

Ziyaretin sonunda AK Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel, İnan'a seccade hediye etti. İnan, daha sonra Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu'yu makamında ziyaret etti.

AA