Yücetepe Camiinde MÜSİAD Uşak Şubesi ve üyelerinin katkılarıyla düzenlenen iftara Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Lütfi Özav, İl Müftüsü Burhan Çakır, MÜSİAD yöneticileri, fakülte personeli ve aileleri ile öğrenciler katıldı. 
Konuya ilişkin  İslami İlimler Eğitim, Araştırma ve Yardımlaşma Derneği  (İLİMDER) tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yaklaşık 520 kişinin katılım sağladığı İftar Yemeği Programına katılım sağlayan başta Milletvekilimiz İsmail Güneş'e, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Lütfi Özav'a, İl Müftüsü Burhan Çakır'a, MÜSİAD yöneticilerine, Dekanımıza, personelimize ve öğrencilerimize katılım sağladıkları için teşekkür ederiz. MÜSİAD Uşak Şube Başkanı İbrahim Akkaş'a ve yönetiminin derneğimize sunmuş oldukları katkıdan dolayı Fakültemiz adına teşekkür ederiz. Ayrıca yemeği hazırlayan Emin Acar hocamıza ve ekibine, Kıraat ve Musiki Topluluğu öğrencilerine, dağıtım ile karşılamada bizleri yalnız bırakmayan öğrencilerimize teşekkür ederiz.”
UŞAK İSLAMİ İLİMLER EĞİTİM, ARAŞTIRMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ HAKKINDA

Whatsapp Image 2024 03 20 At 12.23.01 (2)
Dernek 24 Aralık 2021 tarihinde “Uşak İslami İlimler Eğitim, Araştırma ve Yardımlaşma Derneği” ve kısaltılmış şekli “İLİMDER” olarak 12 kurucu üye ile kuruldu, 41 üyesi olan derneğin merkezi Uşak’tır.
Derneğin kuruluş amacı : Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinin her türlü eğitim-öğretim için gerekli araç ve gereçleri temin etmek, bina ve tesisler inşa etmek, onarmak, tefriş etmek,  camii müştemilatı ile ilgili bakım onarım işlemleri yapmak, Üniversiteler ve Fakülteler arası bilimsel inceleme, çalışma ve araştırma yapılmasına katkı sağlamak,  bilgi ve teknoloji üretilmesine ve bunların yayılmasına destek olmak, İslami İlimler ve ilahiyat fakültelerinin ulusal ve uluslararası alanlarda kalkınmalarına öncülük etmek, öğretim elemanları ile öğrencilerinin barınma, eğitim, mali, sosyal, kültürel, gezi ve sağlık sorunlarının çözümüne katkı sağlamak ve fakülte öğrencisine, mezununa, mensubuna ve gönül verenleriyle ilgili çalışmalar ve düzenlemeler yapmak.
DERNEĞİN 2024 YILI FAALİYETLERİ

Whatsapp Image 2024 03 20 At 12.23.01
-2024 yılı Ocak ayında bir kereye mahsus Fakültemiz ihtiyaç sahibi 59 öğrenciye 29.500,00 TL.ve 1 öğrenciye 2.000,00 TL nakdi yardımda bulunuldu.
-Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği “Hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma” yarışmasında Uşak Üniversitesi İslami İlimler Fakültesini temsil eden öğrencilere maddi destek sağlandı.
-2024 yılı Mart ayında bir kereye mahsus Fakültede öğrenim gören ihtiyaç sahibi 12 öğrenciye 3.000,00 TL nakdi yardımda bulunuldu. 
- 2024 yılında Dernek organizasyonunda MÜSİAD Uşak Şubesinin desteklediği yaklaşık 500 kişinin katılım sağladığı İftar programı Yücetepe Camiinde gerçekleştirildi.
 

Muhabir: Zülal Karadedeli