Karşıyaka 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Serdar Karamus, taraf avukatları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Pınar Melli ile maktulün yakınları katıldı.

Tutuklu sanık Serdar Karamus, maktul ile olaydan 2 ay önce ayrı yaşamaya başladıklarını söyledi.

Karamus, olay günü boşanma meselesini konuşmak için maktulün yanına gittiğini, tesadüfen parkta gördüğünü belirterek, "Oraya gitmeden önce eşimin telefon kayıtlarını çıkartmıştım, 'gizli arama uygulaması kullanıyormuşsun' dedim. Bana hayatında başkası olduğunu ve onu görmeye gideceğini söyledi. Kendimi kaybettim. Gerisini hatırlamıyorum. Tabancayı 2017'de İstanbul'dan tanımadığım kişilerden satın almıştım." dedi.

Maktulün annesi Gülhan Madi, kızının eşinden şiddetli dayak nedeniyle ayrı yaşadığını, olay günü de kızıyla telefonda konuşurken kendisine "Anne in, Serdar burada" dediğini ifade ederek, "Aşağıya indim. Kızımın telefondan 'bırak kolumu' diye bağırdığını duydum. Silah sesi duydum. Kızım yerde yatıyordu." diye konuştu.

Maktulün babası Yüksel Madi de sanığın kızını sürekli tehdit ettiğini söyleyerek en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Kaynak: AA