Uşak’ta Kentsel Dönüşüm TOKİ’de yer alan kavşaklarda sık sık trafik kazaları yaşanıyor. Özellikle TOKİ ilkokulu ve TOKİ Ortaokuluna en yakın kavşak olan Hoca Ahmet Yesevi Caddesi ile Ramazan Karahan Sokağın kesiştiği kavşakta yoğun araç ve yaya trafiği kazalara neden oluyor. Çarşamba pazarının da bu mevkie taşınması yoğunluğun bir başka sebebi. 


Bahse konu kavşak hakkında bölge esnafı gazetemize açıklamada bulunmuş ve kavşakta devamlı maddi hasarlı kazaların meydana geldiğini anlatmıştı. Esnafın gazetemize yaptığı açıklama sırasında da kavşakta bir kaza ucuz atlatılmıştı. Esnaf herhangi bir ölümü kaza yaşanmadan önce burada acil olarak trafik düzenlemesine gidilmesini istemişti. Bölgede eczacı olarak çalışan bir esnafın iddiasına göre burada gelen trafik polisleri de durumu yetkilere iletti ancak herhangi bir sonuç alınmadı.


Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a durumu ilettiğini söyleyen eczane çalışanı  Çakın’ın;  “Buraya konulacak trafik ışıkları pahalıya mal olur” diye cevap verdiğini ileri sürdü.
Kavşakta yaşanan kazalar ve  yapılan haberlerin ardından kavşağa trafik ışığı konulmasa da Mobese kameraları yerleştirmek için çalışmalara başlandı. Aylardır süren çalışmalar sonucunda son olarak kameralara güç sağlayacak pano yerleştirildi. 
Kazaların önlenmesi için trafik ışığı isteyen esnaf neden böyle bir uygulamaya gidildiğini anlayamadı. 
HABER / BAYRAM ALİ KELEŞ -  HALİL ASLAN
 

Editör: Duygu Bekmezci