UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Türk Kızılay’ı, Kurban Bayramı'nın manevi zenginliğini ve bereketini, vekâletle kurban kesim kampanyası aracılığıyla sofralara taşıyor. Bu yılın kampanya sloganı "Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" olarak belirlendi ve Kızılay, hayırseverlere vekâlet bedellerini duyurdu.
Kızılay Kurban Modeli kapsamında, Türkiye’nin en büyük tedarikçileriyle iş birliği yaparak hazırlanan kavurma konserveleri ile milyonlara yardım elini uzatmayı hedefliyor. Özellikle deprem bölgeleri ve Gazze'deki ihtiyaç sahiplerine yönelik bu konservelerin hazırlanması planlanıyor. Ayrıca, dağıtımlardan arta kalan konserveler Türkiye genelindeki aşevlerinde sıcak yemek yapmak için kullanılacak.
GAZZE’YE İYİLİK GEMİLERİ GİDECEK
Kızılay'ın hedefi, Türkiye, Gazze ve 19 farklı ülkedeki ihtiyaç sahipleri için toplam 130 bine yakın vekaletle kurban kesmek. Gazze'deki çatışma mağdurlarına yönelik özel planlamalar da yapılıyor ve kavurma konserveleri "iyilik gemileri" vasıtasıyla bölgeye ulaştırılacak. Deprem bölgelerindeki ailelere de öncelik verilecek.
Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, kurban kampanyasıyla ilgili olarak milyonlara bayram sevinci yaşatılacağını vurguladı. Özellikle Gazze'deki çatışma mağdurlarına yardım etmenin önemine değindi ve Türk milletinin merhamet elinin sınırları aşarak dünyanın farklı coğrafyalarına ulaşacağını belirtti. Kızılay, kesimlerden sonra uzmanları aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak olan kurban paylarını hazırlamaya devam edecek.
Kızılay'a kurban vekâleti vermek isteyenler, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, internet bankacılığı, resmi web sitesi, mobil uygulama veya 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı gibi kanalları kullanabilirler.

Kaynak: HABER MERKEZİ