Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Platformu (KÜSİDAP) öncülüğünde düzenlenen yürüyüş için Kütahya Belediyesi önünde bir araya gelen grup, ellerindeki Türk ve Filistin bayraklarıyla, İsrail aleyhinde sloganlar atarak Atatürk Bulvarı'ndan Zafer Meydanı'na kadar yürüdü.
KÜSİDAP Başkanı Ülfet Balon, burada yaptığı açıklamada, İsrail saldırılarına karşı Filistinlilerin verdiği mücadelenin tüm dünyada karşılık bulduğunu, tüm insanların Filistin'in haklılığını gördüğünü belirtti.

AA-20231210-33150041-33150039-KUTAHYADA_FILISTINE_DESTEK_YURUYUSU_YAPILDI
İsrail'in giderek yalnızlaştığını kaydeden Balon, "Ey İsrail, zulmünüzle insanlığı uyandırdınız. Öldürdükçe yalnızlaşıyorsunuz. Filistin davası, İnsan olanların davası oldu artık. Amerika ve İngiltere gibi garkat ağaçlarınız bile kenara çekiliyor." dedi.
Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mustafa Yenipazar da Filistin'i gündemde tutmak için etkinlik düzenlemeye devam edeceklerini söyledi.
Yürüyüşe katılanlar, Zafer Meydanı'nda, "Bir imza da sen at soykırıma dur de" sloganıyla düzenlenen imza kampanyasında hazırlanan belgeleri imzaladı.

AA

Editör: Zülal Karadedeli