Müsabaka her iki takımın karşılıklı sayılarıyla başladı. 3 sayı çizgisinin gerisinden yaptığı atışlarda yüksek isabet oranı yakalayan Bursaspor İnfo Yatırım, 5 dakikayı 16-10 önde geçtiği periyodu, Michineau'nun etkili oyunuyla 30-21 üstün tamamladı.

Konuk ekip, ikinci çeyreğe hızlı başladı. Cruz’un sayılarına Enes Berkay Taşkıran ile cevap veren Bursaspor İnfo Yatırım, farkı 17 sayıya kadar çıkardı: 42-25. Kalan dakikalarda hücumlarından yararlanamayan rakibine karşı farkı açan Bursaspor İnfo Yatırım, soyunma odasına 57-37 önde gitti.

Üçüncü çeyreğe baskılı başlayan rakibine karşı üstünlüğünü devam ettiren Bursaspor İnfo Yatırım, 25. dakikada farkı korudu: 66-48. Kalan dakikalarda hızlı hücumlarında Cruz ve Terry ile sayılar bularak farkı kapatan Manisa Büyükşehir Belediyespor'a Michineau ve Brown ile bulduğu 3 sayılık atışlarla cevap veren Bursaspor İnfo Yatırım, periyodu 79-69 üstün bitirdi.

Final periyodunda ev sahibi ekip etkili başladı. Son 5 dakikasında Bursaspor İnfo Yatırım, 91-80 önde girdiği bölümde baskısını arttıran Manisa Büyükşehir Belediyespor, son 3 dakikada farkı 4 sayıya kadar indirdi: 87-91. Savunma Terry ile hücumda ise Cruz ile etkili olan ev sahibi ekip, maçın bitimine 29 saniye kala Dorukhan Engindeniz'in 3 sayılık atışıyla ilk kez öne geçti: 96-93. Büyük heyecana sahne olan kalan bölümde savunmada etkili olan Manisa Büyükşehir Belediyespor, müsabakadan 98-95 galip ayrıldı.

AA

Editör: Zülal Karadedeli