UŞAK'TA BUGÜN VEFAT EDENLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Proje Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Eda Kavalcı, Yağmur Boğan ve İlker Yıldırım tarafından geliştirildi. Projeye İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sezgin'in  ve Eğitim Fakültesi'nden Dr. Süleyman Ünlü katkı sağladı. 
 ‘’Dijital Dedektifler’’ projesinde Uşak 23 Nisan Ortaokulu'nun 7. sınıf öğrencilerinde dijital okuryazarlığın önemini ve bilincini artırmayı amaçladı. 

Whatsapp Image 2024 05 14 At 15.41.32
Bu amaç doğrultusunda, öğrencilere dijital okuryazarlık konusunda bilgi verildi ve doğru bilgiye erişme yeteneklerinin geliştirilmesi için çalışıldı. Etkinlik kapsamında, öğrencilere doğru bilginin önemi, yalan haber ve doğru haberleri ayırt etme becerisi kazandırıldı. Ayrıca, hangi internet uzantılarının daha güvenilir olduğu ve uzantıların amaçları konusunda da bilgiler verildi. 
Etkinliğe katılan öğrenciler, dijital okuryazarlık hakkındaki bilgilerini dile getirdi ve merak ettikleri konuları sordu. Bu şekilde, öğrenciler çevrelerine karşı daha bilinçli hale gelirken, eğitim sürecine de aktif olarak katıldılar. 

Whatsapp Image 2024 05 14 At 15.41.31
Projeye destek veren Eğitim Fakültesi'nden Dr. Süleyman Ünlü, etkinlikle ilgili olumlu düşüncelerini dile getirdi. Ünlü, çocuklarla ilgili memnuniyetini ifade etti ve projenin öğrencilerin dijital okuryazarlık konusundaki farkındalığını artırmak adına önemli bir adım olduğunu vurguladı. 
Öğrenciler proje kapsamındaki ikinci etkinliklerini yine 23 Nisan Ortaokulu'nda ikinci etkinliği 17 Mayıs saat 14.00'te gerçekleştirecek.
 

Muhabir: Zülal Karadedeli