Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, TÜGVA Uşak Şubesi’ne tahsis edilen binanın fotoğraflarını Nevşin Mengü’ye servis etti. Nevşin Mengü tarafından paylaşılan fotoğraflarda, TÜGVA üyelerinin binaya zarar verdiği iddia edildi. Mengü, karşı tarafın görüşünü almadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Whatsapp Image 2024 05 02 At 23.36.34

“Uşak Belediyesi de son seçimde AKP'den CHP'ye geçti. CHP'liler bazı belediye binalarının bedelsiz olarak TÜGVA ve ÖNDER gibi vakıflara tahsis edildiğini tespit etti. 7 yıllığına TÜGVA'ya bedelsiz tahsis edildiği söylenen binalardan bir tanesini CHP'li yönetim geri aldığında şaşırtıcı bir manzara ile karşılaştı. Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım binada, tavandaki lambadan dolaplara, raflardan masalara, kombiden peteklere kadar pek çok şeyi kırılmış olarak buldu. Tahtaya da "Bir gün mutlaka geri döneceğiz" yazılmıştı”

Whatsapp Image 2024 05 02 At 23.37.00
TÜGVA YÖNETİCİLERİ: BİNANIN FOTOĞRAFLARINI ÇIKARKEN ÇEKTİK, HER HANGİ BİR ZARAR VERİLMEDİ
Konuyla ilgili ulaştığımız TÜGVA Yöneticileri, bina boşaltıldığında her hangi bir zarar vermediklerini söyledi.

Whatsapp Image 2024 05 02 At 23.36.59
Konuyla ilgili görüştüğümüz TÜGVA Yöneticileri, şu ifadeleri kullandı:
“Yalan söylüyorlar, ÖNDER’in binasına girildiği gibi bizim binamıza da giriliyor. Bizim orada 6 minibüs eşyamız var.

Whatsapp Image 2024 05 02 At 23.37.00 (1)

Üzerinde vakfın logosu var ve biz onların 4’ünü daha önce aldırdık. Geri kalanlar da malzemeler söküldüğü için ortada olanlar.

Whatsapp Image 2024 05 02 At 23.37.01 (1)

Bunu kırılmış ve dökülmüş olarak lanse ediyorlar. Biz binanın nasıl teslim edildiğini fotoğrafladık. Biz efendi gibi kendi yerimizi boşalttık ama bunlar gündem olsun diye böyle saçma sapan şeyler ortaya atıyorlar. Burasının temizliği yapıldı ve kız öğrencilerimiz burayı temizledi. Biz kalan malzemeleri kendimiz aldık.”

Whatsapp Image 2024 05 02 At 23.37.01
GENÇLER HAKARET Mİ ETMİŞ, HANİ BUNLAR HELALLEŞİYORLARDI?
“Bir gün mutlaka geri döneceğiz” yazısı hakkında konuşan TÜGVA Yöneticileri, şu ifadeleri kullandı: “Gençler yazıyı yazmışlar ve burada hakaret ve küfür yok. Burada 10 yılı geçmiş gençlerimiz var ve burada hakaret mi var? Kendileri küfürler savuruyorlar ve bunda ne var? Bunlar ayıp bir şey değil. Nerede bunların olgunlukları ve hani helalleşmeleri? Biz kutuplaşmayı değil, kucaklaşmayı bilen gençleriz. Burada Uşaklı çocuklarımız vardı ve kendi fikirlerinden olmadıkları için kendi memleketlilerine bunu reva gördüler. Bizim için Uşak’ın bütün çocukları birdir”. 

HABER:ALİ ARASLI

Editör: Zülal Karadedeli