OEDAŞ Uşak İl Müdürü Ayhan Turan, “İklim krizinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için sürdürülebilir yatırımlar gerçekleştirirken aynı zamanda daha yaşanabilir, temiz bir dünya hedefiyle gönüllü çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.

Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), bu yıl ‘Hepimizin Bir Dünyası Var’ temasıyla kutlanan Türkiye Çevre Haftası kapsamında faaliyet gösterdiği beş ilde çevre temizliği yaptı. OEDAŞ’ın gönüllü çalışanlardan oluşan ekip, Karaağaç Göleti’ndeki çöpleri topladı. 

Whatsapp Image 2024 06 10 At 15.16.58 (1)

Ayhan Turan: “umudumuz bu çöplerin hiç atılmadığı, tertemiz bir Uşak’ta yaşamak”

Etkinlik hakkında bilgi veren OEDAŞ Uşak İl Müdürü Ayhan Turan, “Çevreye karşı sorumlu bir elektrik dağıtım şirketi olarak, iklim krizinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için sürdürülebilir yatırımlar gerçekleştirirken aynı zamanda daha yaşanabilir, temiz bir dünya hedefiyle gönüllü çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda her yıl yüzlerce fidan dikiyor, orman, göl kenarı gibi alanlarda çevre temizliği yapıyoruz. Türkiye Çevre Haftası’nda da Karaağaç Göleti’nin çevresinde 16 poşet çöp topladık. Biz çevremizi temizlemekten asla çekinmeyiz, arkadaşlarımızın hepsi bu işi gönüllü olarak yapıyor ama umudumuz bu çöplerin hiç atılmadığı, tertemiz bir Uşak’ta yaşamak.” dedi. 

Whatsapp Image 2024 06 10 At 15.16.59

Turan ayrıca, özellikle yaz aylarında daha sık ziyaret edilen mesire alanlarının temiz tutulmasının hem çevre temizliği için hem de yangın riskine karşı büyük önem arz ettiğine dikkat çekti. 

Kaynak: Osmangazi Elektrik Dağıtım Şirketi