Vatandaşın meydanlarda erken seçim istediğini kaydeden Özel, “Ben demiyorum ve meydanlar seçim seçim diye bağırıyorlar. Meydandaki işçiler ve emekliler erken seçim diyorlar. Seçim yok diye siz onları geçinemez hale getiriyorsunuz” dedi. Dezenflasyon sürecinin baz etkisinden kaynaklandığını belirten Özel, “Baz etkisini vatandaşı yolunacak kaza çevirmişler ve kaz etkisi gibi anlatıyorlar” ifadesini kullandı.
Özel’in acıkmalarının satır başları şöyle;
MEYDANLAR SEÇİM SEÇİM DİYE BAĞIRIYORLAR
“Böyle bir hesap olmaz, AK Partili olsun veya olmasın, bütün çiftçi ve esnaflar perişan durumda. Seçim dönemi parayı bol bol dağıtıp sonr a4 yıl millete acı reçete içirmenin nasıl bir savunulur tarafı var. Biz hesabı millete göre yapıyoruz. Gebze’ye gidiyoruz ve 100 bin kişi geliyor ve geçinemiyoruz diyorlar. Zam istiyor musunuz diyoruz ve evet diyorlar. Ben demiyorum ve meydanlar seçim seçim diye bağırıyorlar. Meydandaki işçiler ve emekliler erken seçim diyorlar. Seçim yok diye siz onları geçinemez hale getiriyorsunuz.”
31 MART’I GEREKÇE YAPIP SEÇİM DEMEYECEĞİM DEDİM AMA
“Ben Sayın Erdoğan’a çareleri ve demokrasi yönünde atılması gereken adımları söyledim. Milletin sıkıntısına çare olacak adımlar atılırsa, 31 Mart seçimlerini gerekçe yapıp seçim demeyeceğim dedim. Ama sen ürünün hakkını alamayan çay ve buğday üreticisi seçim istiyorsa bunda bizim ne günahımız var. Her şeyin sorumlusu sensen birazcık vatandaşın sesini duyman lazım. Sizin memleketten bağırdılar, Rize’den bağırdılar. Türkiye’nin dört bir yanında yoksulluk varsa bu kadar olmaz. Seçimle ilgili başka başka gündemden bahsediyor da. Bugün ülkenin gündemindeki mesele CHP olsa sen haklısın. Bugün her yerde yoksulluk, işsizlik ve açlık ve verdiğin sözlerin tutulmaması varsa sen haksızsın.”
ORTAĞIN ELLEME DEDİ DİYE SİNAN ATEŞ DOSYASINI ELLEMİYORSUN
“Sinan Ateş davasını biz bütün MYK ile takip ediyoruz. Ortağın elleme dedi diye ellemiyorsun. Sonra muhalefet suni gündem yaratmak. Sinan Ateş suni gündemse, yoksulluk ve işsizlik suni gündemse, söyle senin gündemini konuşalım. Biz halkın gündemini konuşmaya devam edeceğiz. Üslubumuzu bozmayız ama vatandaşa zulüm ettikçe muhalefette yumuşama olmaz. Vatandaşın gündemi neyse benim gündemim o, ben vatandaşın kavgasını edeceğim. Asgari ücret şu ana 3850 lira erimiş durumda. Yarından itibaren düşecek diyorlar. Petrol ve maden bulundu da düşecek. Aylık enflasyon yüksekti ve baz etkisiyle gelecek aydan itibaren biraz düşecek. Baz etkisini vatandaşı yolunacak kaza çevirmişler ve kaz etkisi gibi anlatıyorlar. Dezenflasyon süreci başladı diyorlar. Vatandaş enflasyon artı olduğu müddetçe hayat pahalılığı artıyor demektir. Fiyatların düşmesi için eksi enflasyon lazım. Siz enflasyonu piyasada para bolarsın diye yüzde 80’lere kadar getirdiniz. Yoksuldan alıp zengine verdiniz ve bugün o bedeli ödüyoruz. Enflasyonla ilgili sadece vatandaşa kemer sıktıran tedbirler var ve bunun cezasını Cumhur İttifakı siyaseten çekecek.”

HABER MERKEZİ

Editör: Zülal Karadedeli