Belediye Başkanı Özkan Yalım, Meclis Grup Başkan Vekili Mehmet Karakoç, Belediye Meclis Üyesi  Ozan Bayık ve Belediye Başkan Yardımcısı  Halil Arslan, Bavyeralı Uşaklılar Derneği tarafından Almanya'ya işçi göçünün 62. yılı münasebetiyle düzenlenen programda gurbetçi iş insanları ile bir araya geldi.

Yalım, gurbetçi hemşehrilerinin daima yanında olacağını belirterek, programda emeği geçen başta Dernek Başkanı Sayın İbrahim Nacar olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Whatsapp Image 2024 06 23 At 16.53.40 (1)

Özkan Yalım; Bavyera Uşaklılar Derneğinde yaptığı konuşmada; "Hepinizi en içten dileklerimle selamlayıp geçmiş kurban bayramınızı kutluyorum." ifadeleri ile başladığı konuşmaya kendisinin de 17 yıl boyunca yurt dışında yaşadığını ifade etti. "Sizi çok iyi anlıyorum. Hemşerilerimizi yanlız bırakmadağını için tüm Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekür ederim. Uşaklılar gittiği her yerde o ilin ve o ülkenin ekonomisine ciddi anlamda değer katan çalışkan iş insanlarıdır. Bu nedenle hepinize ayrıca teşekkür ederim. Uşak'ta bu kuruluşu hayata geçiren İbrahim Başkan'a da ayrıca teşekkür ederim. Bavyera'da çok sayıda Uşaklı olduğunu biliyorum. Bu ortamı sağlayan herkese tekrar teşekkür ederim." ifadelerini kullandı. 

Ardından Özkan Yalım, Bavyera Türk Derneği Bşakanı İbrahim Nacar ve vatandaşlar ile birlikte Türkiye- Portekiz maçını seyretti.

Kaynak: Uşak Belediyesi