Ertaş, Posta, kargo ve bankacılık gibi işlemler için Uşak merkezine gitmek zorunda kalan firma yetkilileri ve vatandaşların PTT Mobil Aracı ile işlemlerini daha hızlı ve kolay yaparak, böylece ve zamandan tasarruf sağlayacağını sözlerine ekledi.

Türkiye genelinde yaklaşık 4 bin 500 işyeri bulunan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), yaygın hizmet ağını mobil araçlarla daha da genişletiyor. PTT, mobil araçlarla posta, kargo, bankacılık gibi alanlardaki kaliteli hizmeti ülkemizin dört bir yanında vatandaşın ayağına götürüyor. İşte bu anlayışla Uşak’a tahsis edilen mobil PTT aracı 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda sergilendi.

“PTT Her Yerde” sloganı ile ilk olarak Kasım 2016’da Ankara, Antalya, Denizli ve İstanbul’da hizmet vermeye başlayan mobil araçlar Uşak’ta da hizmete girdi.  Posta, kargo ve bankacılık gibi işlemler için Uşak merkez ve PTT şubesi olan yerleşim alanlarına gitmek zorunda kalan vatandaşlar, mobil aracı ile işlemlerini daha hızlı ve kolay yapabilecek. Böylelikle zamandan tasarruf sağlanacak, ekonomik adımlar daha hızlı atılacak.

, Uşak PTT Başmüdürü İsmail Ertaş, mobil araçların vatandaşa hizmeti yerinde sunma anlayışı doğrultusunda faaliyete geçirildiğini belirterek, “vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmaya, huzur, mutluluk ve refahını artırmaya yönelik hizmetlerimizi her geçen gün geliştirip çeşitlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

Ertaş, “Güçlü Türkiye’nin gelişen ve yenilenen PTT’si olarak 177 yıllık köklü bir geçmişi bulunan kuruluşumuzun vatandaşlara daha iyi bir hizmetin verilmesi düşüncesiyle tüm Türkiye’de  4 bin 500 olan işyeri sayımızı 15 bine ve 40 bin olan personel sayımızın 2023 yılı hedefi olarak 100 bin kişiye çıkarmayı hedeflemiş bulunmaktayız” ifadesini kulandı.

Ertaş, açıklamalarına şu ifadelerle devam etti: “Bu düşünce ile belirlenen strateji doğrultusunda; “PTT Her yerde” sloganından hareketle özellikle işyerlerimizin olmadığı, acil ihtiyaç duyulan mahallelerde, deprem, sel vb. doğal afet durumları ile fuar, açılış etkinlikleri ile işyeri açılmasına uygunluk verilen fakat zaruri nedenlerle henüz faaliyetine başlanılamayan yerle için kullanmak amacı ile müşterimizin bizim ayağımıza gelmesi düşüncesinden ayrılarak bizim müşterimizin ayağına gitmemiz odaklı, kısacası vatandaşa hizmeti sunma anlayışı doğrultusunda tüm hizmetlerimizin verildiği yeni konsept mobilize araç Uşak PTT Başmüdürlüğümüz emrine tahsis edilmiş bulunmaktadır.

Söz konusu mobil aracımızdan tüm PTT hizmetleri verilecektir. Mobil aracımızın Uşak ilimiz için hayırlı olmasını dilerim.”