Böyle bir sınıfı okula hediye ettiği için Halis Arslan’a teşekkür eden Uşak İl Milli Eğitim Müdür Bülent Şahin: “Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, çocuklarımızın kendilerini yetiştirmelerine imkan tanıyacağına yürekten inanıyorum.”

Açılışta konuşan Arslan insanların dünyaya geliş gayesinin yemek, içmek olmadığını asıl maksadın topluma katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Topluma katkı yapmanınİnsanı iki dünyada da kurtaracağını iddia eden Arslan; “Şirkete Ulaş Hocam geldi, bizim şirkette asansörün üzerinde bir yazı var, Hz. Ali Efendimizin bir sözü ‘İnsanlara faydası olmayanı ölülerden say gitsin’. Topluma bir şeyler verebilirsek, gençler, değerli hocalarım hayatınızda topluma bir şeyler katmaktan başka hesabınız olmasın. İnsanı en çok mutlu eden şey nedir? Başkalarını mutlu ettiği zaman duyduğu hazdır. İnsan başkalarını ne katar mutlu ederse o kadar çok kazanır. Tabi Hz. Ali efendimizin sözünün başlangıcı efendimizden geliyor Peygamber Efendimiz ‘ insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır’ diyor. Bunu kendim için söylemiyorum yanlış anlamayın.”

Açılışın ardından laboratuvarı gezen Arslan sınıfı çok beğendiğine vurgu yaparak emeği geçenlere teşekkür etti. Burada kendisine İl Milli Eğitimi Müdürü Bülten Şahin ve Okul Müdürü Ulaş Akıncı tarafından çiçek ve plaket taktim edildi.

HABER / ZÜLAL KARADEDELİ