Din Öğretimi Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen çalıştayın, imam hatip okulları ve temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında din, ahlak ve değer alanında yapılan faaliyetleri değerlendirmek, sorun alanlarını tespit etmek, çözüm önerileri sunmak ve uygulamalar hakkında istişareler yapmak amacıyla düzenlendiği bildirildi.


Uşak Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü koordinatörlüğünde ise  Uşak psikolojik danışman/rehber öğretmenlerine İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Taşkın Yıldırım tarafından "Ergenler ile Görüşme ve Terapötik Süreç" konulu çevrim içi eğitim düzenlendi. 
Ayrıca; İl Millî Eğitim Müdürlüğü Taşımalı Eğitim Birimi tarafından, Vala Gedik Özel Eğitim Uygulama Okulu,Yapağılar İlkokulu ve Ortaokulunda okul servis araçlarının denetimlerini gerçekleştirdi. 


Öte Yandan; Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin 21-23 Aralık 2023 tarihleri arasında çevrim içi düzenleneceği bildirilen "4. Uluslararası Eğitim Araştırmaları ve Öğretmen Eğitimi Kongresi"nin açılış oturumunda İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel'in konuşma yapacağı kaydedildi. - Kaynak; Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü
 

Editör: Duygu Bekmezci