BAKAN YUMAKLI: ÜRETİMİN VE ÜRETİCİNİN YÜZYILINI FOTOĞRAF KARELERİNE YANSITIYORUZ

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yarışmaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması"nın uluslararası boyuta taşınmasından memnuniyet duyduklarını belirtti. Bu yılki yarışmanın ana temasını "Üretimin ve Üreticinin Yüzyılı" olarak belirlediklerini vurgulayan Yumaklı, Türkiye Yüzyılı'nda üretimi ve üreticiyi ön plana çıkarmayı amaçladıklarını ifade etti.


“FOTOĞRAF MERAKLILARINI RENKLİ KARELERLE YARIŞMAYA DAVET EDİYORUZ”

Bakan Yumaklı, hayatın her alanıyla iç içe olan tarım ve ormanın, sanatın da vazgeçilmez bir parçası olduğunu belirterek, yarışmayı Anadolu'da tarımın kültürünü ölümsüzleştiren bir misyon olarak gördüklerini aktardı. Yumaklı, 14. Uluslararası Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması'na, üretimin ve üreticinin yüzyılını renkli fotoğraf karelerine yansıtabilecek tüm fotoğraf meraklılarını davet etti.

BAŞVURULAR BAŞLADI, SERGİLEMEYE DEĞER GÖRÜLEN ESERLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Yarışmaya 22 Nisan'da başvuruların başladığını belirten Bakan Yumaklı, eserlerin 31 Ağustos 2024 tarihine kadar gönderilebileceğini söyledi. Seçici kurulda alanında uzman isimlerin yer aldığını belirten Yumaklı, yarışmanın sonuçlarının 23 Eylül - 23 Ekim 2024 tarihleri arasında açıklanacağını ve dereceye giren eserlere ödüllerin verileceğini ifade etti.

DETAYLAR İÇİN TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI'NIN RESMİ WEBSİTESİNİ ZİYARET EDİN

Yarışma şartlarının ve başvuru detaylarının Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi websitesi üzerinden ulaşılabilir olduğunu söyleyen Bakan Yumaklı, katılımcıları bu adresi ziyaret etmeye davet etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ