Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde gurbetçi çift, biriktirdikleri umre parasını depremzedelere destek olmak için Türkiye Diyanet Vakfı'na (TDV) bağışladı.


Fransa'dan, yılın belirli dönemlerinde Akin köyüne gelen gurbetçi Yusuf ile Safiye İnce çifti, Sandıklı Kaymakamlığını ziyaret ederek depremzedeler için bağış yapmak istediklerini belirtti.
Çift, biriktirdikleri umre parası ile Fransa'daki oğullarının gönderdiği parayı depremzedeler için TDV'ye bağışladı.


Yusuf İnce, gazetecilere, Fransa'da televizyonu açtığında Türkiye'de büyük bir deprem olduğunu görünce çok üzüldüğünü söyledi.

İzmir'de trafik kazasında ölen astsubayın cenazesi memleketinde toprağa verildi İzmir'de trafik kazasında ölen astsubayın cenazesi memleketinde toprağa verildi


Depremin yıkıcı boyutundan etkilendiklerini vurgulayan İnce verdikleri kararı şu şekilde ifade etti; "Eşime, bu yıl umreye gitmeyelim, parasını depremzedelere gönderelim dedim. Eşim de sağ olsun, olur dedi. İnşallah, bundan sonra da yardımlarımıza devam edeceğiz." 


Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün de bağış makbuzunu hayırseverlere vererek, "Allah hayrınızı kabul etsin. Allah bir daha devletimize, milletimize böyle acılar yaşatmasın." ifadelerini kullandı. -AFYONKARAHİSAR (AA) -